0
TV3

Amerikiečių sprinto žvaigždė 31 metų Justinas Galinas ketvirtadienį Romoje vykusiose „Golden Gala“ lengvosios atletikos varžybose viena šimtąja sekundės dalimi įveikė šešiskart olimpinį čempionatą ir pasaulio rekordininką Usainą Boltą, rašo ESPN.

Tai pirmas toks stambus U. Bolto pralaimėjimas nuo 2011 metų pasaulio čempionato Pietų Korėjoje, kai jamaikietis buvo diskvalifikuotas dėl taip vadinamo falstarto. J. Gatlinas 100 m distanciją Romoje įveikė per 9,94 sek. Amerikietis laimėjo savo visus penkis 100 m bėgimus šiais metais ir laikomas rimtu varžovu U. Boltui Maskvoje vyksiančiame pasaulio čempionate.

Po finalo finišo U. Bolt trumpam uždengė veidą rankomis, po to iškėlė jas aukštyn ir pasveikino sirgalius.

„Tai buvo juokinga – po puikaus starto užgesau, - kalbėjo jamaikietis. – Turėjau daug stipriau pasirodyti. Reikės laiko, kad viską sustyguočiau. Galiausiai, tai nebuvau aš.“ Daugiau nei 52 tūkst. žiūrovų stadionee stebėjo renginį. U. Boltas buvo antras su 9,95 sek. rezultatu, o trečias – prancūzas Jimmy Vicaut (10,02).

U. Bolto pirmieji 50 metrų po stipraus starto nebuvo geri, vėliau jis pridėjo grečiau ir ėmė vytis J. Gatliną, tačiau aplenkti amerikiečiui neužteko takelio. „Gerai tai, kad bėgau greičiau nei per 10 sek. Kojose nejaučiau energijos. Turėjo problemų per pirmuosius 50 m, tačiau likusi bėgimo dalis nebuvo bloga“, - kalbėjo sprinto žvaigždė.

„Sezonas dar tik prasidėjo. Svarbiausia – viską gerai sustyguoti ir gerai pasirodyti per pasaulio čempionatą“, - tikino U. Boltas. J. Gatlinas lenktyniavo su U. Boltu paskutinį kartą Londono olimpiados finale pernai. Tuomet U. Boltas laimėjo 100 m įveikęs per 9,63 sek. Antras tuomet buvo Yohanas Blake‘as (9,75), trečias – J. Gatlinas (9,79).

Olimpinis bronzos medalis – pirmoji ryški pergalė J. Gatlino karjeroje po to, kai jis 2006 metais dėl teigiamo dopingo testo buvo diskvalifikuotas ketveriems metams. J. Gatlinas 2004 metais Atėnuose laimėjo olimpinį auksą.