0

Dramatiškame mažajame finale – CSKA pergalė

Eurolygos mažojo finalo rungtynėse Šarūno Jasikevičiaus atstovaujama Barselonos „Regal Barcelona“ komanda 73:74 (12:15, 23:20, 19:24, 15:19) nusileido Maskvos CSKA krepšininkams ir turnyre liko ketvirta.

Rungtynės prasidėjo vangiai. CSKA pirmąją ataką užbaigė Viktoras Chriapa (2:0), o katalonai turėjo progą atidaryti savo taškų sąskaitą, bet tiek Joe Ingleso, tiek Ante Tomičiaus baudos skriejo pro šalį. Pirmuosius savo taškus baudomis „Regal Barcelona“ pelnė prabėgus beveik 4 minutėms – 2:5. Toliau ispanai nesugebėjo rasti būdų, kaip pasižymėti, ir tuo pasinaudoję rusai atitrūko – 11:2. Xaviero Pascualio auklėtiniams pasivyti varžovus leido du tritaškiai ir dvitaškis – 10:13. Paskutinius taškus pirmajame kėlinyje pelnė Šarūnas Jasikevičius, o jo klubas po pirmųjų dešimties žaidimo minučių atsilikinėjo 12:15.

Toliau tritaškiais savo žaidimą grindusi „Regal Barcelona“ 12-ąją minutę atstatė pusiausvyrą – 17:17. Daugiausiai jaunais žaidėjais besirėmusi Ispanijos komanda likus žaisti 4 minutes pirmą kartą išsiveržė į priekį – 25:23. Toliau vyko kova taškas į tašką ir pirmoji mačo dalis pasibaigė rezultatui esant lygiam – 35:35.

Po didžiosios pertraukos CSKA ekipa šovė į priekį. Maskviečiai laimėjo 3 minučių atkarpą 13:0 ir pabėgo į priekį – 48:35. „Regal Barcelona“ po minutės pertraukėlės aprodė atsigavimo ženklus ir atsakė spurtu 7:0 – 42:48. Nors rusai buvo susigrąžinę dviženklį pranašumą, ispanai jį vėl sumažino ir po trijų kėlinių komandas skyrė 5 taškai – 54:59.

Lemiamame kėlinyje CSKA kontroliavo situaciją ir neleido varžovams priartėti – sužaidus 5 minutes skirtumas buvo beveik nepakitęs – 66:59. Lyderius ant parketo sugrąžinusi „Regal Barcelona“ 37-ąją minutę sumažino deficitą (65:68) ir galėjo pasivyti varžovus, bet dvi atakos baigėsi netaikliais metimais. Į V.Chriapos dėjimą katalonai atsakė Juano Carloso Navarro tritaškiu ir A.Tomičiaus dvitaškiu – 70:70. Prasidėjus paskutinei minutei Aleksandras Kaunas pelnė svarbius taškus, o J.C.Navarro atsakė tritaškiu – 73:72. Likus 27 sekundėms Aaronas Jacksonas sumetė baudas – 74:73. Lemiamos „Regal Barcelona“ atakos metu prametė M.Huertas ir pergalę savo rankose išlaikė CSKA.

Š.Jasikevičius per 18 minučių pelnė 2 (dvitaškiai 1/3, tritaškiai 0/1) taškus, atkovojo 2 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo, išprovokavo 2 varžovų pražangas bei 2 sykius pažeidė taisykles.

„Regal Barcelona“: J.C.Navarro 17 (tritaškiai 5/7), M.Todorovičius 11 (dvitaškiai 2/2, baudos 7/8), A.Abrinesas ir A.Tomičius – po 10, E.Lorbekas 8, J.Inglesas 7, X.Rabaseda 5, C.J.Wallace'as 3, Š.Jasikevičius 2.

CSKA: V.Chriapa 16 (dvitaškiai 6/7), S.Weemsas 14 (dvitaškiai 6/12), A.Jacksonas 13 (dvitaškiai 3/3, baudos 7/8), A.Kaunas ir N.Krstičius – po 7, V.Micovas 6, M.Teodosičius 5 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), A.Vorontsevičius 4, Z.Ercegas 2.