REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad esant finansinėms galimybėms jo šalyje reikėtų pastatyti antrą atominę jėgainę.

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad esant finansinėms galimybėms jo šalyje reikėtų pastatyti antrą atominę jėgainę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu būtų galimybė pradėti statyti antrą atominę elektrinę, aš ją būtinai pradėčiau statyti. Tačiau kol kas neturiu nei generalinio rangovo, nei pinigų, nei šalies, kuri skirtų kreditą statybai", – A. Lukašenka sakė antradienį per susitikimą su Baltarusijos valstybinio žemės ūkio ir technikos universiteto studentais bei dėstytojais.

REKLAMA

Komentuodamas kritiką dėl pirmosios Baltarusijos atominės elektrinės netoli Astravo, prezidentas pareiškė: „Už visa tai sumokėta.“

„Mūsų elektrinė ir Rusijos elektrinė Kaliningrade – ašaka Europos Sąjungos (ES) ir Baltijos šalių gerklėje, – teigė jis. – Jie pavėlavo. Jiems jau neišeis pastatyti savo elektrinės – jie mums nebe konkurentai ir turės pirkti mūsų bei Rusijos elektros energiją.“

A.Lukašenka pridūrė, kad ES gamina elektros perteklių, tačiau jos energija brangesnė.

„Tiems patiems vokiečiams nebus kur parduoti elektros energiją“, – teigė jis.

„Vyksta konkurencinė kova. Jie mūsų penktąją koloną nuteikia kovoti prieš mūsų atominės jėgainės statybą, – aiškino A.Lukašenka. – Esame apsupti atominių elektrinių grandinės; mes jau gyvename šioje pavojingoje zonoje. Taigi, kas bus geriau: žiūrėsim į svetimas ar statysime savo atominę elektrinę?"

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, pradėjus veikti Astravo atominei jėgainei, Baltarusija galės sutaupyti apie 5 mlrd. kubinių metrų dujų per metus.

Prezidentas sakė neatmetantis galimybės, kad ateityje Baltarusija galės eksportuoti elektros energijos perteklių.

Tačiau A.Lukašenka pažymėjo: „Prieš eksportuojant elektros energiją, mums reikia normaliomis kainomis ir tarifais aprūpinti vidaus rinką.“

„Taip, šiek tiek bus galima eksportuoti. Manau, kad Europos Sąjungoje elektra visada bus brangi, todėl galėsime dalį parduoti, – aiškino jis. – Tačiau statome ne tam, kas eksportuotume – mums reikia normaliomis kainomis ir tarifais aprūpinti gyventojus ir pramonę."

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų