0
TV3

Bilietas į Londoną – katalonų rankose. Lemiamose Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse Šarūno Jasikevičiaus Barselonos „Regal Barcelona“ namie 64:53 (28:14, 16:19, 7:10, 13:10) pranoko Jono Mačiulio Atėnų „Panathinaikos“ ekipą.

Serijoje iki trijų pergalių ispanai triumfavo rezultatu 3:2. „Barca“ prisijungė prie vietas finalo ketverte jau užsitikrinusių Maskvos CSKA ir Madrido „Real“. Paskutinis dalyvis paaiškės po rytojaus dvikovos tarp Martyno Gecevičiaus Pirėjo „Olympiacos“ ir Stambulo „Anadolu Efes“.

Didžiulės rungtynių įtampos slegiami abiejų komandų krepšininkai susitikimą pradėjo klaidomis, todėl rezultatas augo labai lėtai. Keturi Marcelinho Huerto taškai bei Juano Carloso Navarro tritaškis sužaidus keturias minutes leido aikštės šeimininkams kiek atitrūkti (9:5), o netrukus trečiąją asmeninę pražangą užsidirbo Dimitris Diamantidis ir Graikijos vicečempionų situacija tapo dar blogesnė. Po Nathano Jawai'aus dvitaškio su pražanga „Regal Barcelona“ įgijo aštuonių taškų persvarą (14:6), bet svečiai vėl netruko kiek atsitiesti – 10:14. Po šešių taškų ir eilės katalonai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (20:10), o kėlinio pabaigoje tritaškių dėka ją dar labiau padidino – 28:14.

Antrojo kėlinio pradžioje Atėnų klubo situacija ir toliau blogėjo. J.C.Navarro pataikė iš tolį, įspūdingu dėjimu ataką baigė N.Jawai'us, metimą iš vidutinio nuotolio pridėjo Joe Inglesas ir „Regal Barcelona“ komandos pranašumas jau tapo triuškinantis – 37:18. Antroje ketvirčio pusėje svečiai kiek atgaivino savo žaidimą puolime, tačiau atakuodami sėkmingai žaidė ir Ispanijos čempionai. Prasidėjus priešpaskutinei minutei Stephane'as Lasme baudų metimais sumažino „Panathinaikos“ atsilikimą iki vienženklio (33:42), bet N.Jawai'us vėl atstatė vienuolikos taškų pranašumą – 44:33.

Po pertraukos kova vyko taškas į tašką. Tai, žinoma, parankiau buvo pirmavusiems „Regal Barcelona“ krepšininkams (51:41). Likusi kėlinio 4 minučių atkarpa buvo itin nerezultatyvi. Prieš lemiamą mačo dalį katalonai prieš graikus turėjo 8 taškų atsargą – 51:43.

Ketvirtojo kėlinuko pradžioje „Barca“ dvi minutes nepajėgė pelnyti taškų. Bet „Panathinaikos“ gera proga nepasinaudojo – svarbų tritaškį „smeigė“ J.Navarro, netrukus pridėjęs dar ir dvitaškį (56:45). Atėnų ekipą į priekį ėmė tempti J.Mačiulis, likus mažiau nei 4 min. svečiai atsiliko 51:59. Iš toli galėjęs pataikyti R.Ukičius būtų įnešęs milžinišką intrigą (53:59), tačiau kroatas prametė laisvas, o kitoje aikštės pusėje M.Huertas iš kampo tritaškiu likus pusantros minutės beveik palaidojo „Panathinaikos“ viltis – 62:53. Aikštėje triumfavo šeimininkai.