0

Įspūdingą pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finale iškovojo „Mažeikių“ krepšininkai, kurie varžovų teritorijoje 78:65 (16:26, 15:21, 28:9, 19:9) palaužė Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkus.

Dvikovos nugalėtojams atiteko ne tik taurė, bet ir kelialapis į Lietuvos krepšinio lygą (LKL). Tiesa, su sąlyga, jeigu klubas turės reikalavimus atitinkančią areną bei biudžetą, tuomet jis užims Palangos „Palangos Triobet“ vietą. Nuo pat mačo pradžios „Dzūkijos“ krepšininkai parodė, kas yra šeimininkai ir pataikę tris tritaškius iš eilės pirmavo 9:0. Sužaidus pusę kėlinio alytiškių pranašumas jau buvo dviženklis – 15:5. „Mažeikiai“ neketino nuleisti rankų ir priartėjo (13:20), bet po akimirkos Alytaus klubas vėl buvo toli priekyje – 26:13. Roko Giedraičio tritaškis leido svečiams sumažinti atsilikimą, kuris po pirmųjų dešimties žaidimo minučių siekė 10 taškų – 16:26.

Antrajame ketvirtyje situaciją toliau kontroliavo „Dzūkija“. Mažeikiškiai buvo sumažinę deficitą iki 10 taškų (28:38), tačiau likusį laiką kur kas sėkmingiau sužaidę savo gerbėjų aistringai palaikomi alytiškiai, kurie įpusėjus mačui turėjo solidų pranašumą – 47:31.

Po didžiosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojomis. „Mažeikių“ krepšininkai ėmė daug aktyviau gintis ir laimėjo atkarpą 10:0, po kurios priartėjo – 44:49. Žydrūno Kelio tritaškis leido kiek lengviau atsikvėpti „Dzūkijai“, bet dar vienas spurtas 9:0 leido svečiams pirmą kartą išsiveržti į priekį – 53:52. Perėmę iniciatyvą mažeikiškiai išliko priekyje ir sužaidus tris kėlinius – 59:56.

Lemiamame ketvirtyje „Mažeikių“ krepšininkai dar tvirčiau laikė žaidimo vadžias savo rankose. Svečiai po truputį didino savo pranašumą ir sužaidus 5 minutes jau turėjo 12 taškų persvarą – 70:58. Nors „Dzūkija“ dar bandė išsigelbėti, tačiau puikiai tiek puolime, tiek gynyboje žaidę Aloyzo Rudžio auklėtiniai išlaikė iniciatyvą ir šventė įspūdingą pergalę.

„Mažeikiai“: R.Giedraitis 26, O.Mačernis 15, E.Žukauskas 14.

„Dzūkija“: P.Šakinis 19, Ž.Kelys 12, C.Trybanskis ir B.Harrisonas po 9.