Šiandien Afrikos žemyne buvo sužaistos dar devynios kvalifikacinės rungtynės dėl patekimo į 2014 metų Pasaulio čempionatą.

Stiprioji Ganos rinktinė šventė lengvą pergalę namuose ir rezultatu 4-0 nugalėjo Sudanos futbolininkus.

Gana po du įvarčius įmušė kiekviename kėlinyje. Pirmajame kėlinyje pasižymėjo puolėjas Asamoah Gyanas ir Barselonos „Espanyol“ atakuojantis saugas Mubarakas Wakaso.

Tuo metu antroje mačo dalyje, tiksliau varžybų pabaigoje, dar po įvartį sugebėjo įmušti Abdulas Majeedas Warisas ir Emmanuelis Agyemangas-Badu.

Pergalę iškovojo ir Malio rinktinė, kuri svečiuose 2-1 įveikė Ruandos žaidėjus, kurie po pirmo kėlinio pirmavo 1-0 kai įvartį 37 minutę pelnė Meddy Kagere.

Visgi antrojo kėlinio pradžioje Mahamadou Samassa ir Abdou Traore įvarčiai padėjo pergalę švęsti šios poros favoritui Maliui.

Netikėtas rezultatas buvo užfiksuotas tarp Lesoto ir Zambijos rinktinių, nes ten rungtynės pasibaigė taikiai 1-1. Tiesa, Zambija nuo 53 minutės šiose rungtynėse žaidė turėdami kiekybinį deficitą.

Taip pat netikėtai pasibaigė mačas tarp Tanzanijos ir Maroko. Tanzanija žaidė namuose ir net 3-1 įveikė Šiaurės Afrikos valstybę.

Rezultatyviausios rungtynės vyko tarp Pusiaujo Gvinėjos ir Žaliojo Kyšulio. Šį mačą rezultatu 4-3 laimėjo Pusiaujo Gvinėja, kurios gretose „hat-tricką“ įmušė „Mallorca“ klubo narys Emilio Nsue, kuris tik šiais metais debiutavo nacionalinėje rinktinėje.

Rezultatai:

A grupė: Etiopija 1 – 0 Botsvana 88‘ [1 – 0] Kebede Getaneh

B grupė: Pusiaujo Gvinėja 4 – 3 Žaliasis Kyšulys 33‘ [1 – 0] Emilio Nsue 5‘ [1 – 1] Djaniny 17‘ [2 – 1] Emilio Nsue (11 m) 19‘ [2 – 2] Platini 83‘ [3 – 2] Emilio Nsue 85‘ [3 – 3] Djaniny 88‘ [4 – 3] Claudiney Ramos C grupė: Tanzanija 3 – 1 Marokas 46‘ [1 – 0] Thomas Ulimwengu 67‘ [2 – 0] Mbwana Samata 80‘ [3 – 0] Mbwana Samata 82‘ Abderrahim Chakir (Marokas) – raudona kortelė 90‘ [3 – 1] Youssef El Arabi

D grupė: Lesotas 1 – 1 Zambija 53‘ Kennedy Mweene (Zambija) – raudona kortelė 73‘ [0 – 1] Collins Mbesuma 89‘ [1 – 1] Litsepe Marabe Gana 4 – 0 Sudanas 19‘ [1 – 0] Asamoah Gyan 38‘ [2 – 0] Mubarak Wakaso 79‘ [3 – 0] Abdul Majeed Waris 84‘ [4 – 0] Emmanuel Agyemang-Badu G grupė: Mozambikas 0 – 0 Gvinėja H grupė: Ruanda 1 – 2 Malis 37‘ [1– 0] Meddy Kagere 50‘ [1 – 1] Mahamadou Samassa 55‘ [1 – 2] Abdou Traore

I grupė: Kongo DR 0 – 0 Libija J grupė: Liberija 2 – 0 Uganda 36‘ [1 – 0] Patrick Wleh 50‘ [2 – 0] Anthony Laffor