0

Antradienį buvo sužaistos dvi UEFA Čempionų lygos aštuntfinalių etapo atsakomosios rungtynės.

Savo žiūrovų palaikoma „Barcelona“ rezultatu 4-0 sušaudė „Milan“ vienuolikę ir iškovojo kelialapį į Čempionų lygos ketvirtfinalį.

Rungtynės „Camp Nou“ stadione prasidėjo greitu aikštės šeimininkų įvarčiu. Jau 5 susitikimo minutę „Barcelona“ atakų lyderis Lionelis Messi preciziškai tikliu smūgiu pasiuntė kamuolį į viršutinį varžovų vartų kampą.

Praleistas įvartis išmušė svečius iš vėžių ir tuo pradėjo naudotis ataką po atakos kūrę katalonai. 13 minutę labai pavojingą Andreso Iniestos smūgį atrėmė „Milan“ vartininkas Christianas Abbiati, o dar po keletos minučių 35 veteranas dar kartą gelbėjo savo komandą nuo pavojingo Xavi šūvio.

Praėjus pusvalandžiui nuo rungtynių pradžios „Milan“ pradėjo drąsiau ir tiksliau žaisti bei vos nepelnė rungtynių baigtį galėjusio nulemti įvarčio. 38 mačo minutę jaunasis italų ekipos puolėjas M‘Baye Niangas pasinaudojo varžovų klaida ir išbėgęs vienas prieš vartininką pataikė į vartų virpstą.

Vos po dviejų minučių pasiteisino nerašytas futbolo dėsnis – neįmuši tu, įmuša tau. Likus penkioms minutėms iki pertraukos L.Messi pasiuntė antrą kamuolį „Milan“ vartų tinklą.

Antrajame kėlinyje katalonai ir toliau dominavo aikštėje bei spaudė svečius prie jų pačių vartų. Barselonos miesto ekipai prireikė dešimties minučių pelnyti įvarčiui, kurio autoriumi tapo puolėjas Davidas Villa.

Po trečiojo įvarčio žaidimas kiek išsilygino ir „Milan“ pradėjo dažniau veržtis į puolimą. Likus pusvalandžiui iki mačo pabaigos įvarčio vos nepelnė madų sostinės saugas Mathieu Flamini, tačiau laiku kamuolį blokavo aikštės šeimininkų gynėjas. Dar po kelių minučių šiek tiek sėkmės pelnyti įvarčiui pritrūko svečių puolėjo Robinho.

Jau per pridėtą laiką aikštės šeimininkų gynėjas Jordi Alba pelnęs įvartį padėjo galutinį rungtynių tašką.

Barcelona“ 4 – 0 „Milan“ (bendras rezultatas: 4 – 2) 5' [1 - 0] Lionel Messi 40' [2 - 0] Lionel Messi 55' [3 - 0] David Villa 90+1' [4 - 0] Jordi Alba

Kitame susitikime tarp Gelzenkircehno „Schalke“ ir Stambulo „Galatasaray“ buvo užfiksuota tikra įvarčių fiesta. Mačas baigėsi turkų pergale rezultatu 3-2, kurie bendru rezultatu 4-2 iškovojo teisę žaisti Čempionų lygos ketvirtfinalyje.

Rungtynes aktyviau pradėję aikštės šeimininkai pirmieji į priekį įsiveržė po 17 minutę pelnyto Romano Neustadterio įvarčio.

Turkai nenuleido rankų ir pradėjo spausti „Schalke“ futbolininkus. Svečių pastangos buvo vainikuotos 37 susitikimo minutę, kuomet kamuolį į vokiečių vartus pasiuntė saugas Hamitas Altinpopas.

Vos už penkių minučių „Galatasaray“ atakų lyderis Burakas Yilmazas dar kartą nuginklavo „Schalke“ vartininką.

Antrajame kėlinyje rungtynių drama tęsėsi. 63 minutę rezultatą išlygino „Schalke“ saugas Michelis Bastosas.

Paskutinę pridėto laiko minutę turkų ekipos žaidėjas Umutas Bulutas pasiuntė kamuolį į aikštės šeimininkų vartus ir kartu su komanda tęs kovas stipriausiame Europos turnyre.

Čempionų lygos ketvirtfinalių etapo burtų traukimo ceremonija įvyks kovo 15 d.

Gelzenkircheno „Schalke“ 2 – 3 Stambulo „Galatasaray“ (bendras rezultatas: 3 – 4) 17' [1 - 0] Roman Neustadter 37' [1 - 1] Hamit Altinpop 42' [1 - 2] Burak Yilmaz 63' [2 - 2] Michel Bastos 90+4 [2 - 3] Umut Bulut