0

Sekmadienį sužaisti du XX Anglijos "Premier" lygos turo mačai.

Sunkią pergalę iškovojo išvykoje žaidę Londono "Chelsea" futbolininkai, kuriems pavyko įveikti Liverpulio "Everton" ekipą rezultatu 2:1.

Aikštės šeimininkai į priekį išsiveržė vos antrą mačo minutę, kai Victoro Anichebe galva į "Chelsea" vartų virpstą smūgiuotas kamuolys atšoko Stevenui Pienaarui, o šis pelnė pirmąjį šeimininkų įvartį.

Prabėgus dešimčiai minučių "Everton" persvaros vos nepadvigubino Nikica Jelavičius - po puolėjo baudos smūgio kamuolys dar kartą pataikė į tą patį vartų virpstą.

26 minutę puikios progos neišnaudojo Leonas Osmanas - stipriai saugo smūgiuotas kamuolys pažeme lėkė tiesiai į "Chelsea" vartų sargą Petrą Čechą, kuris smūgį paskutinę akimirką atrėmė.

Netrukus rezultatą išlyginti galėjo jau svečiai: Juanas Mata dešiniajame "Everton" baudos aikštelės krašte kamuolį perdavė įkertančiam Edenui Hazardui, tačiau belgo perdavimo "neuždarė" Ashley Cole`as.

"Everton" į šią situaciją atsakė pavojinga kontrataka, kurios smaigalyje atsidūrusio N.Jelavičiaus smūgį į tolimąjį vartų kampą iš maždaug 16 metrų nuotolio atrėmė P.Čechas.

Vis dėlto, geriau didžiąją pirmojo kėlinio laiko dalį rungtyniavę šeimininkai nesugebėjo apsisaugoti nuo išlyginamojo įvarčio: 42 minutę po pakelto kampinio kamuolį išsaugojo Fernando Torresas, jį perdavė Ramiresui, o šis sviedinį "pakabino" baudos aikštelės gilumoje laukusiam Frankui Lampardui tiesiai ant galvos - 1:1.

Pačioje antrojo kėlinio pradžioje "Chelsea" strategas Rafaelis Benitezas privalėjo atlikti priverstinį keitimą. "Mėlynųjų" vartuose Petrą Čechą pakeitė Rossas Turnbullas.

Rungtynių didvyriu tapo jau minėtas F.Lampardas. Jo tikslus smūgis 72 mačo minutę "Chelsea" padovanojo svarbią pergalę. Su 38 taškais Londono klubas užimą trečią vietą. Penkiais taškais mažiau turintis "Everton" rikuojasi šeštoje vietoje.

Kitame susitikime Londone vietos "Queens Park Rangers" nepasipriešino "Liverpool" futbolininkams.

Brendano Rodgerso auklėtiniai vien pirmame kėlinyje įmušė tris įvarčius, o antrame išsaugojo savo persvarą ir iškovojo įtikinamą pergalę.

Du įvarčius nugalėtojų gretose įmušė Luisas Suarezas, vieną - Danielis Aggeris.

Septintoji pergalė šiame sezone "raudoniesiems" su 28 taškais leido pakilti į devintą turnyro lentelės vietą.

XX Anglijos "Premier" lygos turo rezultatai:

Liverpulio "Everton" 1 - 2 Londono "Chelsea"

2' [1 - 0] S. Pienaar 42' [1 - 1] F. Lampard 72' [1 - 2] F. Lampard

Londono QPR 0 - 3 "Liverpool" 10' [0 - 1] L. Suarez 16' [0 - 2] L. Suarez 28' [0 - 3] D. Agger