Geriausių 2012 metų pasaulio sportininkų rinkimuose, kuriuos surengė Tarptautinė sporto žurnalistų asociacija (AIPS), nugalėjo Jamaikos sprinteris Usainas Boltas ir JAV tenisininkė Serena Williams.

Šiemet Londono olimpinėse žaidynėse tris aukso medalius (100 m, 200 m, estafetė 4x100 m) iškovojęs U. Boltas surinko 1381 tašką (33,62 proc.). Antrąją vietą užėmė JAV plaukikas Michaelas Phelpsas, surinkęs 468 taškus (11,43 proc.). Trečias liko Serbijos tenisininkas Novakas Djokovičius. Jo sąskaitoje - 422 taškai (10,26 proc.).

S. Williams, kuri šiemet laimėjo Vimbldono turnyrą, atvirąjį JAV čempionatą ir WTA čempionatą bei iškovojo du Londono olimpinių žaidynių aukso medalius (vienetų ir dvejetų varžybose), surinko 635 taškus (15,78 proc.). Antrąją vietą užėmė Didžiosios Britanijos daugiakovininkė Jessica Ennis. Ji surinko 545 taškus (13,55 proc.). Trečioje vietoje - JAV sprinterė Allyson Felix. Jos sąskaitoje - 525 taškai (13,17 proc.).

Geriausia 2012 metų komanda išrinkta Ispanijos futbolo rinktinė (933 tšk.; 25,09 proc.). Antrąją vietą užėmė Ispanijos futbolo klubas "FC Barcelona" (921 tšk.; 23,23 proc.), o trečia liko JAV vyrų krepšinio rinktinė (417 tšk.; 10,51 proc.).

Geriausiu spaudos centru išrinktas Londono olimpinių žaidynių spaudos centras.

Rinkimuose dalyvavo 450 sporto žurnalistų iš 100 šalių.