0

Šansus patekti į kitą Eurolygos etapą išsaugojusią pergalę šventė Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda, savų sirgalių akivaizdoje 67:62 (15:15, 20:13, 15:15, 17:19) pranokusi Bambergo „Brose Baskets“ klubą.

Po šios pergalės Dariaus Maskoliūno auklėtiniai turi 2 laimėjimus ir 7 nesėkmes. „Brose Baskets“ ir Belgrado „Partizan“ sąskaitoje – toks pat pergalių ir pralaimėjimų balansas.

„Lietuvos ryto“ likimas priklausys nuo varžovų. Pergalės prieš Stambulo „Bešiktaš“ Turkijoje paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse gali ir neužtekti. Jei „Brose Baskets“ namuose nugalės Belgrado „Partizan“ komandą, ketvirtą vietą grupėje užims vokiečiai.

Jei „Lietuvos rytas“ ir „Partizan“ švęs pergalę, į kitą etapą žengs vilniečiai. Nesėkmė Lietuvos klubui atimtų visas viltis.

Per beveik tris pirmąsias rungtynių minutes vokiečių metimai skriejo pro šalį, tačiau „Lietuvos rytas“ tuo pasinaudojo minimaliai. Svečiai per dvi atakas tritaškiais išlygino rezultatą – 6:6. „Lietuvos ryto“ gynybą skriaudė slovėnas Boštjanas Nachbaras, pelnęs 7 iš 10 komandos taškų – 11:10. Šeimininkai buvo nežymiai nutolę (15:10), bet Bambergo krepšininkai baigiantis kėliniui panaikino persvarą – 15:15.

Antrąjį kėlinį „Brose Baskets“ vėl pradėjo itin blankiai. Šįkart „Lietuvos rytas“ savojo šanso nepramiegojo. Perimti kamuoliai ir taškai po greitų atakų, tikslūs metimai ir sostinės klubas priekyje 24:15. Vokietijos čempionai buvo kiek priartėję, bet paskutinę antrojo ketvirčio minutę S.Buterlevičius vėl atstatė saugesnį pranašumą 35:28.

Po puikiai rungtyniavusio S.Buterlevičiaus tritaškio (8 tšk. per 13 min.) „Lietuvos rytas“ antroje susitikimo pusėje pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą 40:30. Tiesa, nors skirtumas pernelyg nesikeitė, „Brose Baskets“ nedideliais žingsniais artinosi – 46:41. Prieš lemiamą rungtynių dalį D.Maskoliūno auklėtiniai pirmavo reikiamu skirtumu 50:43.

Ketvirto kėlinio pradžioje išsiblaškęs „Lietuvos rytas“ išbarstė beveik visą persvarą (52:50). Ketvirto kėlinio pradžioje išsiblaškęs „Lietuvos rytas“ išbarstė beveik visą persvarą (52:50). Tačiau labai reikiamu metu tolimą metimą „įsūdė“ J.Blūmas, dvitaškį pridūrė R.Seibutis – 57:50. Likus kiek mažiau nei 3 min. „Lietuvos rytas“ vis dar pirmavo reikiamu skirtumu 61:54. Tiesa, likus pusantros minutės situacija gerokai pasikeitė – 61:58. Paskutinėmis sekundėmis aikštėje užvirė arši kova dėl reikiamo skirtumo (67:59). „Lietuvos rytui“ reikėjo laimėti bent 7 taškais. Tai būtų pagerinę vilniečių situaciją kovoje dėl vietos „Top 16“ etape. Kai Sh.Fordas prametė antrą baudos metimą (67:60), kas buvo labai palanku „Lietuvos rytui“, vokiečiai atkovojo kamuolį puolime ir paskutinę sekundę pataikė dvitaškį (67:62). Po video peržiūros teisėjai įskaitė metimą ir „Lietuvos rytas“ nusileido neparankiu skirtumu.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis 19 (10 atk. kam.), L.Radoševičius 11, J.Blūmas ir S.Buterlevičius 8, N.Nedovičius 7, D.Ivanovas ir S.Babrauskas po 4, M.Katelynas 3, P.Samardžiskis 2, D.Dulkys 1.