0

Trečiadienį vakare UEFA Čempionų lygoje sužaistos paskutinės grupių etapo (VI turo) varžybos. Po jų paaiškėjo visi aštuntfinalių etapo dalyviai.

Kiek anksčiau vietas aštuntfinalių etape užsitikrino Paryžiaus "Saint-Germain", "Porto", Gelzenkircheno "Schalke04", Londono "Arsenal", "Malaga", "Milan", Dortmundo "Borussia" ir Madrido "Real" klubai.

Trečiadienį kelialapius į šį etapą iškovojo Donecko "Šachtar", Turino "Juventus", Miuncheno "Bayern", "Valencia", "Barcelona", Glazgo "Celtic", "Manchester United" ir Stambulo "Galatasaray" klubai.

Kone labiausiai nepasisekė čempionų titulą gynusiam "Chelsea" klubui, kuris, nepaisant triuškinančios pergalės 6:1 prieš "Nordsjaelland" klubą, "liko už borto".

"Mėlynieji", norėdami patekti į kitą etapą, turėjo ne tik laimėti patys, tačiau ir sulaukti "Šachtar" pergalės prieš "Juventus".

Bilietą į kitą etapą savo rankose laikę "Benfica" futbolininkai taip pat liko nieko nepešę - Jorge Jesuso auklėtiniai su "Barcelona" sužaidė nulinėmis lygiosiomis ir antrą G grupės vietą užleido Maskvos "Spartak" įveikusiam "Celtic".

Rungtynėse su "Benfica" susižeidė ir Gerdo Mullerio rekordo "gerinimą" vėlesniam laikui turės atidėti Lionelis Messi. Argentinietis aikštę paliko neštuvuose.

Donecko "Šachtar" - Turino "Juventus" rungtynių apžvalga:

Iniciatyva rungtynių pradžioje priklausė šeimininkams, tačiau pirmąjį pavojingesnį epizodą prie varžovų vartų sukūrė "Juventus" futbolininkai: iš dešiniojo baudos aikštelės krašto Sebastiano Giovinco skersuoto kamuolio "neuždarė" Mirko Vučiničius.

19 minutę, po Williano perdavimo į "Juvės" baudos aikštelę, pasižymėti galėjo Eduardo, tačiau puolėjo silpnai smūgiuotą kamuolį lengvai sugavo Gianluigi Buffonas.

21 minutę, po Andrea Pirlo smūgio, kamuolys "Šachtar" baudos aikštelėje pataikė į Fernandinho ranką, tačiau rungtynių arbitras akivaizdaus 11 metrų baudinio neskyrė.

29 minutę S.Giovinco "Šachtar" baudos aikštelėje atsidūrė vienas prieš vartininką Andrejų Pyatovą, tačiau šimtaprocentės progos išnaudoti nesugebėjo.

Antrąjį kėlinį ir vėl aktyviau pradėjo "Šachtar" futbolininkai, kurie sužaidus vos dvi minutes prie "Juventus" baudos aikštelės uždirbo baudos smūgį.

Williano šūvį G.Buffonas atrėmė kumščiais, tačiau kamuolys atšoko Jaroslavui Rakitskiui. Visgi, labai pavojingas gynėjo smūgis tikslo nepasiekė - kamuolys praskriejo virš skersinio.

53 minutę "gaisras" kilo jau prie šeimininkų vartų: "šachtininkų" baudos aikštelės prieigose kamuolys atiteko "Juventus" veteranui Andrea Pirlo, tačiau saugo smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą.

"Šachtar" atsakė pavojinga kontrataka, kurios smaigalyje atsidūrė armėnas Henrikhas Mkhitaryanas, tačiau puolėjo šūvis tikslo nepasiekė.

56 minutę po to, kai rungtynių arbitras neužfiksavo nuošalės, kurioje buvo atsidūręs Stephanas Lichtsteineris, būtent šveicaro "perdavimo" kamuolį į savus vartus įsimušė ir svečius į priekį išvedė Oleksandras Kucheras.

Prabėgus dešimčiai minučių "Šachtar" surengė pozicinę ataką, po kurios rezultatas vos netapo lygus: brazilo Williano į "Juventus" baudos aikštelę pasiųstas kamuolys praskriejo abiejų komandų žaidėjus ir, galiausiai, pataikęs į tolimąjį vartų virpstą, nuskriejo į užribį.

Netrukus po šio epizodo geltona kortele buvo nubaustas "Šachtar" puolėjas H.Mkhitaryanas - futbolininkas pasitelkdamas aktorinius sugebėjimus bandė uždirbti 11 metrų baudinį.

E grupė

Londono "Chelsea" 6 -1 Farumo "Nordsjaelland"

32' N. Stokholm ("Nordsjaelland", neįmušė 11m. baudinio) 35' E. Hazard ("Chelsea", neįmušė 11m. baudinio) 38' [1 - 0] D. Luiz (iš 11m. baudinio) 45+3' [2 - 0] F. Torres 46' [2 - 1] J. John 51' [3 - 1] G. Cahill 56' [4 - 1] F. Torres 63' [5 - 1] J. Mata 71' [6 - 1] Oscar

Donecko "Šachtar" 0 - 1 Turino "Juventus"

56' [0 - 1] O. Kucher (į savus vartus)

F grupė

Miuncheno "Bayern" 4 - 1 Borisovo BATE

22' [1 - 0] M. Gomez 51' J. Boateng ("Bayern") - raudona kortelė 54' [2 - 0] T. Müller 66' [3 - 0] X. Shaqiri 69' D. Polyakov (BATE) - raudona kortelė 83' [4 - 0] D. Alaba 89' [4 - 1] E. Filipenko

"Lille" 0 - 1 "Valencia"

36' [0 - 1] Jonas (iš 11m. baudinio)

G grupė

"Barcelona" 0 - 0 Lisabonos "Benfica"

Glazgo "Celtic" 2 - 1 Maskvos "Spartak"

21' [1 - 0] G. Hooper 40' [1 - 1] Ari 82' [2 - 1] K. Commons (iš 11m. baudinio) H grupė

Bragos "Sporting" 1 - 2 Stambulo "Galatasaray"

32' [1 - 0] M. Mossoro 58' [1 - 1] B. Yilmaz 78' [1 - 2] A. Yilmaz

"Manchester United" 0 - 1 Klužo CFR

56' [0 - 1] L. Alberto