0

Rimo Kurtinaičio treniruojamiems Maskvos srities „Chimki“ (4/4) krepšininkams po didžiosios pertraukos nepavyko sustabdyti Madrido „Real“ (5/2) puolimo mašinos. Martyno Pociaus atstovaujamas klubas savų sirgalių akivaizdoje 104:81 (21:23, 25:22, 33:19, 25:17) sutriuškino Rusijos komandą ir tapo A grupės lyderiu.

Pirmoji rungtynių pusė buvo atkakli, sužaidus 20 minučių skirtumas tarp komandų buvo minimalus – 46:45 „Real“ naudai. Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai puolime ėmė rungtyniauti lyg ant sparnų, ko pasekoje jų pranašumas vis augo. Per antrąją mačo pusę pelnę 58 taškus „Real“ krepšininkai pirmą kartą šiame Eurolygos sezone peržengė 100 pelnytų taškų ribą.

„Karališkajam“ klubui atstovaujantis M.Pocius per 17 minučių pelnė 8 taškus (1/2 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 3/3 baudos metimai), atkovojo bei perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, po kartą suklydo bei prasižengė ir surinko 7 naudingumo balus.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo 23 taškus pelnęs Rudy Fernandezas, 17 pridėjo Nikola Mirotičius (8 atk. kam.), po 14 – Jaycee Carrollas ir Sergio Llullas.

„Chimki“ komandoje sėkmingiausiai rungtyniavo Sergėjus Monia, pelnęs 19 taškų, 17 surinko Vitalijus Fridzonas, 15 – Zoranas Planiničius.

Labai svarbia pergale Italijoje džiaugėsi Jonas Mačiulis ir Atėnų „Panathinaikos“ klubas, išvykoje 71:69 (19:15, 15:19, 20:16, 19:17) palaužęs Kantu „Mapooro“ ekipą.

Italai paskutinėmis sekundėmis rengė ataką ir turėjo progą pakeisti rezultatą, bet Jonathano Tabu tritaškis skriejo pro šalį.

Pralaimėję graikai būtų susikomplikavę savo padėtį A grupėje taip, kad turėtų prastus šansus patekti į „Top 16“. Tačiau dabar „Panathinaikos“ gali atsipūsti – jie savo sąskaitoje turi 4 pergales ir 2 pralaimėjimus, o artimiausi persekiotojai – penktoje ir šeštoje vietoje esantys „Mapooro“ bei Liublianos „Union Olimpija“, turi tik po du taškus.

Beje, visos kitos trys komandos – Madrido „Real“, Maskvos srities „Chimki“ ir Stambulo „Fenerbahce Ulker“ taip pat turi po 4 laimėjimus.

J.Mačiulis nugalėtojų gretose per 24 minutes pasižymėjo 6 taškais (3/5 dvit., 0/3 trit.), sugriebė 6 atšokusius kamuolius ir 4 kartus prasižengė.

„Panathinaikos“: Michaelas Bramosas 21 (9 atk. kam.), Dimitris Diamantidis 15 (7 rez. perd., 7 kl.), Marcusas Banksas 9.

„Mapooro“: Alexas Tyusas 18, Jonathanas Tabu 17 (8 rez. perd.), Maartenas Leunenas 11, Pietro Aradori 10.