0

Bene geriausią krepšinį per pastarąjį dešimtmetį pademonstravusi Kauno „Žalgirio“ (6/1) ekipa įtikinamai žengė į Eurolygos „Top 16“ etapą. Į savo krepšį praleidusi vos 45 taškus, Lietuvos čempionų ekipa septintojo turo rungtynėse namuose 82:45 (22:15, 21:9, 16:9, 23:12) sutriuškino Vitorijos „Caja Laboral“ (1/6) komandą, tapo vienvalde C grupės lydere ir garantavo sau vietą tarp šešiolikos geriausių prestižiškiausio Senojo žemyno klubinio krepšinio turnyro klubų.

Tiksliais Ibrahimo Jaabero ir Pauliaus Jankūno metimais susitikimą pradėję aikštės šeimininkai jau pirmosiomis minutės išsiveržė į priekį (5:0), tačiau Andresas Nočionis dviem tritaškiais iš eilės sumažino Vitorijos klubo deficitą iki minimumo – 8:9. Kiek užstrigusį kauniečių puolimą dėjimu su varžovo pražanga atgaivino Darjušas Lavrinovičius (12:8), o dvi greitos žalgiriečių atakos iš eilės sugrąžino Joano Plazos auklėtiniams šešių taškų persvarą – 16:10. Paskutinę dviejų minučių atkarpą „Žalgiris“ laimėjo 6:5 ir po pirmojo kėlinio buvo priekyje rezultatu 22:15.

Pasinaudoję kauniečių spragomis gynyboje svečiai antrojo kėlinio pradžioje netruko sumažinti atsilikimą (20:24), tačiau Marko Popovičiaus ir Oliverio Lafayette'o tikslios atakos vėl pakėlė ant kojų pilnutėlėje „Žalgirio“ arenoje susirinkusius sirgalius – 29:20. Dar aštuoni iš eilės M.Popovičiaus taškai bei D.Lavrinovičiaus dvitaškis likus žaisti dvi minutes leido kauniečiams įgyti triuškinančią persvarą (40:22), kuri iki didžiosios pertraukos tik dar minimaliai išaugo – 43:24.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui žalgiriečių persvara perkopė dvidešimties taškų ribą (45:24), o sužaidus penkias minutes dar išaugo – 55:28. Įspūdingai besigynę Lietuvos čempionai per dešimt minučių į savo krepšį vėl praleido vos 9 taškus ir prieš paskutinį kėlinį mačo nugalėtojas jau nekėlė abejonių – 59:33.

Ketvirtasis kėlinyn šiose rungtynėse jau tebuvo formalumas. Naujojo vyr. trenerio Žano Tabako vadovaujamas baskų klubas ir toliau strigo žalgiriečių gynybos gniaužtuose, o aikštės šeimininkai džiugino žiūrovus tiksliais metimais. Likus žaisti tris minutes Mindaugas Kuzminskas padidino „Žalgirio“ persvarą iki trisdešimties taškų (73:43), o rungtynes kauniečiai laimėjo rezultatu 82:45.

„Žalgiris“: M.Popovičius 19 (tritaškiai 4/8), D.Lavrinovičius 13 (6 išprov. praž.), M.Kuzminskas 13, I.Jaaberas 12, J.Foote'as 8, O.Lafayette'as 7, P.Jankūnas 5 (6 atk. kam.), R.Kaukėnas ir T.Dardenas – po 2, K.Lavrinovičius 1.

„Caja Laboral“: F.Causeuras ir A.Nočionis - 10, T.Pleissas 6.

Taip pat skaitykite:

K. Lavrinovičius: jūs dar nematėte, ką galime kartu su broliu

Ž. Tabakas: turime didelių psichologinių problemų

J. Plaza: patekome į „Top 16“ etapą, bet mums to nepakanka

V. Romanovas: per likusias grupės rungtynes treneris leis daugiau žaist jaunimui