REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neturintiems darbo vyresniems nei 50 metų žmonėms padidėja tikimybė patirti širdies smūgį, skelbia BBC.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo metu buvo stebima 13 tūkst. žmonių Jungtinėse Amerikos Valstijose. Nustatyta, kad per pirmuosius metus po darbo netekimo net ketvirtadaliu padidėja rizika patirti širdies smūgį. Tačiau tokių rezultatų nepastebėta tiriant bedarbius asmenis, kurie dirbo savanoriais.

REKLAMA

Anot ekspertų, dėl padidėjusios rizikos kaltas gali būti stresas. Tačiau mokslininkai teigia, kad reikia atlikti daugiau tyrimų šioje srityje.

Anksčiau daryti tyrimai parodė, jog įtemptas darbas taip pat didina širdies negalavimų riziką.

Didžiosios Britanijos širdies fondo atstovai tvirtina, kad stresas pats savaime nėra tiesioginė širdies ligų priežastis, tačiau jis gali padidinti riziką.

Paskutinio tyrimo, trunkančio jau beveik 20 metų, metu analizuojami 1000 širdies smūgių atvejų tarp 13451 tyrimo dalyvių. Kai mokslininkai nusprendė išsiaiškinti širdies ligų priežastis, jie pastebėjo keletą skirtingų veiksnių.

REKLAMA
REKLAMA

Su didžiausia rizika patirti širdies smūgį susidūrė tie vyrai ir moterys, kurie rūkė, turėjo antsvorį ir vengė sporto. Taip pat į šią grupę pateko vyresnio amžiaus asmenys ir tie, kurie sirgo diabetu arba kurių kraujo spaudimas buvo aukštas.

Be šių rizikos faktorių mokslininkai dar išskyrė ir darbo praradimą, kaip vieną iš veiksnių, kenkiančių širdžiai. Infarkto rizika siekė net 63 procentus tiems asmenims, kurie buvo praradę keturis ar daugiau darbų. Tuo metu rūkymas riziką didino 44 procentais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų