0
TV3

Jono Valančiūno ir Lino Kleizos atstovaujamas Toronto „Raptors“ išvykoje pralaimėjo Bostono „Celtics“ komandai – 89:107 (17:30, 25:17, 22:32, 25:18).

J.Valančiūnas rungtynes pradėjo startiniame penkete, kartu su juo – Jose Calderonas, DeMaras DeRozanas, Dominicas McGuire'as ir Andrea Bargnani.

Susitikimo pradžioje abi komandos apsikeitė tiksliomis atakomis (4:4). Tada iniciatyvos ėmėsi Paulas Pierce'as – 6 puolėjo taškai išvedė aikštės šeimininkus į priekį 10:4. Mažinti atsilikimo ėmėsi D.DeRozanas (9:14). Dvi pražangas susirinkęs J.Valančiūnas buvo priverstas atsisėsti ant suolo.

„Raptors“ krepšys buvo lyg užrištas, tuo pasinaudojęs „Celtics“ klubas didino pranašumą – po jau 7-ojo Rajono Rondo rezultatyvaus perdavimo komandas skyrė 11 taškų (22:11).

Toronto komandos lyderį D.DeRozaną pakeitė L.Kleiza – puolėjas ketvirčio pabaigoje po A.Bargnani perdavimo pelnė pirmuosius taškus, tačiau jų deficitas išliko dviženklis –17:30.

Antrajame ketvirtyje komandoms sunkiai sekėsi rinkti taškus – pirmuosius taškus sužaidus daugiau nei 2 minučių Toronto ekipai baudos metimais pelnė L.Kleiza. Geros gynybos dėka svečiams buvo pavykę apkarpyti atsilikimą (26:35), tačiau Jasonas Terry 5 taškais paeiliui sugrąžino savo komandai turėtą persvarą (40:28).

Į aikštę grėžęs J.Valančiūnas sėkmingai dirbo gynyboje, tačiau pelnyti taškų jam nepavyko. Pusantros minutės atkarpą 8:0 laimėję „Raptors“ krepšininkai ėmė kvėpuoti varžovams į nugarą (36:40).

Po minutės pertraukėlės piktį išliejo P.Pierce'as, triuškinančiu dėjimu per J.Valančiūną pelnęs 10-ąjį tašką. Trečią kartą prasižengęs „centras“ turėjo palikti aikštę. P.Pierce'o ir R.Rondo pastangmis jų komandos pranašumas buvo padidėjęs iki 7 taškų, tačiau D.DeRozanui pavyko jį kiek sumažinti. Įpusėjus rungtynėms – 47:42 priekyje aikštės šeimininkai.

Po didžiosios pertraukos „Celtics“ bandė atitrūkti (51:42), tačiau Toronto klubas atlaikė varžovų spurtą ir, daugiausiai A.Bargnani pastangomis, ėmė tirpdyti deficitą (59:61). Galutinai rungtynių kontrolės į varžovų rankas Bostono krepšininkai neatidavė. R.Rondo sėkmingai rengė atakas – po jo perdavimų J.Terry smeigė 3 tritaškius ir sugrąžino „Celtics“ komandai užtikrintą persvarą – 79:64.

Paskutinį ketvirtį aikštės šeimininkai pradėjo pakiliai – tris minutes nepraleidę nė taško jie dar labiau padidino atotrūkį (85:64). Sėkmingą atkarpą sužaidė L.Kleiza – po lietuvio perdavimo Terrence'as Rossas pelnė pirmus komandos taškus šiame ketvirtyje, o po kelių akimirkų ir pats L.Kleiza prasiveržimu po krepšiu užbaigė ataką. Į tai dvitaškiais atsakė Leandro Barbosa ir Jeffas Greenas.

Pirmuosius taškus šiose rungtynėse pelnė J.Valančiūnas – „centras“ po krepšiu įmetė dvitaškį tuo pačiu išprovokuodamas Chriso Wilcoxo pražangą (83:96). Rungtynių pabaigoje „Celtics“ laimėjo atkarpą 11:0 ir įgijo užtikrintą persvarą. „Raptors“ rezultatu89:107 patyrė 7-ąją nesėkmę šį sezoną.