0

Vilniaus „Lietuvos rytui“ nepavyko nugalėti iki tol pergalės neiškovojusių Bambergo „Brose Baskets“ krepšininkų. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai svečiuose 78:84 (21:20, 14:25, 29:17, 14:22) nusileido Vokietijos čempionams ir Eurolygos D grupėje patyrė trečią nesėkmę.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ šiuo metu Bamberge (Vokietija) kovoja dėl antrosios pergalės Eurolygoje. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai susitinka su vietos „Brose Baskets“ krepšininkais, kurie šį sezoną dar nėra patyrę pergalės skonio. Sužaidus tris ketvirčius vilniečiai pirmauja 64:62.

Sostinės klubas susitikimą pradėjo tokia startine sudėtimi: Janis Blūmas, Renaldas Seibutis, Artūras Jomantas, Mindaugas Katelynas ir Predragas Samardžiskis.

Dvikovos pradžioje surengę dvi tikslias atakas vilniečiai pirmavo 4:0, tačiau aikštės šeimininkai netrukus atstatė pusiausvyrą. Lyderio vaidmens ėmėsi R.Seibutis – 9 gynėjo taškai išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį 15:9.

Po „Brose Baskets“ vyriausiojo trenerio Chriso Flemingo paprašytos minutės pertraukėlės vokiečiai ėmė mažinti atsilikimą – po Casey Jacobseno metimų Vilniaus klubo pranašumas siekė 2 taškus (17:15). Boštjanui Nachbarui pataikius tolimą metimą Bambergo klubas buvo išsiveržęs į priekį (20:19), tačiau Deividas Dulkys dviem baudos metimais sugrąžino persvarą savo komandai – 21:20.

Antrąjį ketvirtį ekipos pradėjo taikliais tritaškiais – į Stepono Babrausko tolimą šūvį tuo pačiu atsakė Antonas Gavelis. Padriku „Lietuvos ryto“ žaidimu pasinaudoję „Brose Baskets“ žaidėjai tęsė sėkmingą atkarpą (24:30). D.Maskoliūno auklėtiniams niekaip nesisekė stabdyti varžovų snaiperių, kurie iki tol buvo pataikę 6 metimus iš 9. Į aikštę sugrįžęs R.Seibutis į „Lietuvos ryto“ žaidimą įnešė aktyvumo – po 4 iš eilės jo taškų sostinės ekipa priartėjo 30:33.

Trijų minučių tylą tritaškiu nutraukė J.Blūmas, tačiau netrukus aikštės šeimininkai vienos atakos metu pelnė net 5 taškus ir įgijo didžiausią turėtą persvarą (33:40). Įspūdingą pasirodymą tęsė B.Nachbaras, kuris po dvitaškio su pražanga savo sąskaitoje jau turėjo 13 taškų (33:43). Paskutinė ketvirčio minutė prasidėjo staigiu R.Seibučio reidu po krepšiu. Per likusį laiką Vokietijos klubui pavyko išsaugoti dviženklį pranašumą – 35:45.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ ėmė vytis varžovus – du J.Blūmo dvitaškiai buvo priartinę sostinės klubą (39:45), tačiau atlaikę spurtą aikštės šeimininkai netrukus vėl pirmavo dviženkle persvara (39:49). 3 minutes Vilniaus komandai taškus rinko tik Dejanas Ivanovas ir R.Seibutis (47:52). Svečiams sunkiai sekėsi stabdyti varžovus baudos aikštelėje, tuo tarpu „Lietuvos rytas“ taškus rinko iš tolimos distancijos – S.Babrausko ir Nemanjos Nedovičiaus tritaškiai ištirpdė atsilikimą iki 2 taškų (57:59).

Vėliau efektingai rungtyniavęs legionerius iš Serbijos priartino savo ekipą iki minimumo, o laisva akimirka pasinaudojęs J.Blūmas tritaškiu metimu po ilgos pertraukos išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį 64:62.

Paskutinį ketvirtį aikštės šeimininkai pradėjo galingu spurtu – pustketvirtos minutės atkarpą laimėję 15:0 „Brose Baskets“ krepšininkai susigrąžino iniciatyvą į savo rankas (64:77). Pirmuosius taškus šiame ketvirtyje savo komandai pelnė V.Dilys. Teisėjų priimtu sprendimu suabejojęs D.Ivanovas buvo nubaustas technine pražanga, kuri leido vokiečiams dar labiau nutolti. (66:80).

R.Seibutis ir N.Nedovičius mėgino inicijuoti „Lietuvos ryto“ spurtą (71:80), tačiau klaidos braukė visas pastangas. „Brose Baskets“ užtikrintai pirmavo dviženkle persvara. Mačo pabaigoje „Lietuvos rytui“ pavyko apkarpyti deficitą, tačiau tai neišgelbėjo nuo trečiosios nesėkmės – 78:84.