0

Jonas Valančiūnas jau pirmosiose Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato rungtynėse surinko dvigubą dublį, tačiau dviejų lietuvių atstovaujamas Toronto „Raptors“ klubas išvaistė dviženklę persvarą ir savo aikštelėje 88:90 (25:27, 23:21, 23:15, 17:27) nusileido Indianos „Pacers“ ekipai.

J.Valančiūnas aikštelėje praleido 23 minutes, per kurias pelnė 12 (dvitaškiai 6/15) taškų, atkovojo 10 kamuolių, blokavo varžovo metimą bei 4 sykius pažeidė taisykles.

Linas Kleiza ant parketo nepasirodė.

Pergalingus du taškus iki susitikimo pabaigos likus žaisti 2,1 sekundės pelnė Indianos klubo gynėjas George'as Hillas.

Nors susitikimą kiek geriau pradėjo svečiai, po Jono Valančiūno dvitaškio sužaidus tris minutes Toronto ekipa persvėrė rezultatą savo naudai – 8:6. Lietuviui gynyboje gana sunkiai sekėsi tvarkytis su Roy'umi Hibbertu, tačiau puolime aukštaūgis iš Utenos pataisė dar vieną komandos draugo metimą ir įpusėjus ketvirčiui rezultatas buvo lygus – 15:15. Ir antroje kėlinio pusėje komandos daugiau dėmesio skyrė puolimui, nei gynybai, o šiose taškų lenktynėse kiek geriau sekėsi svečiams iš Indianos – 27:25.

Antrąjį ketvirtį jau „Raptors“ ekipa pradėjo atkarpa 6:0 ir Jose Manuelis Calderonas dviem metimais iš vidutinio nuotolio padidino aikštės šeimininkų pranašumą iki keturių taškų – 31:27. Visgi svečiai netruko panaikinti deficitą, o J.Valančiūno gynybą dar kartą įveikęs R.Hibbertas likus žaisti dvi minutes vėl leido kiek nutolti Indianos ekipai – 46:41. Per likusį laiką Toronto klubui pavyko pasivyti varžovus ir įpusėjus mačui rezultatas buvo lygus – 48:48.

Nors lietuviui ir toliau sunkiai sekėsi stabdyti fiziškai galingus varžovų aukštaūgius, būtent keturi lietuvio taškai iš eilės pradėjo „Raptors“ ekipai perimti iniciatyvą ir trečiajame kėlinyje sužaidus penkias minutes susigrąžinti pranašumą – 58:53. Po kelių akimirkų atkovojęs kamuolį J.Valančiūnas dar trečiajame kėlinyje surinko pirmąjį karjeros NBA lygoje dvigubą dublį, o aikštės šeimininkų persvara tapo dviženklė – 64:53.

Likus žaisti šešias minutes du tolimus metimus iš eilės pataikė J.Calderonas, dvitaškį pridėjo Andrea Bargnani ir aikštės šeimininkų pranašumas vėl tapo dviženklis - 84:74. Visgi Indianos komanda atsakė spurtu 11:2 ir po Davido Westo dvitaškio prasidėjus priešpaskutinei mačo minutei „Pacers“ atsilikimas sumažėjo iki minimumo – 85:86. Lemiamos akimirkomis tiksliau žaidė svečiai, kurie ir iškovojo pergalę rezultatu 90:88.