Belgijoje vykstančiame UEFA U-17 (g. 1996 m. ir jaunesni žaidėjai) čempionato atrankos 3 grupės turnyre Lietuvos U-17 rinktinė nenusileido šios amžiaus grupės Europos čempionų titulą ginantiems Olandijos bendraamžiams. Lietuviai iškovojo lygiąsias 0:0 ir išsaugojo viltis pakovoti dėl patekimo į kitą etapą, praneša LFF.

Antradienį Vytauto Vaškūno treniruojamaLietuvos ekipa turėjo pripažinti Belgijos pranašumą rezultatu 0:2, o olandai rezultatu 2:1 įveikė Latvijos ekipą.  Ketvirtadienį mūsiškių laukė dvikova su Olandija. Šios šalies U-17 rinktinės, vadovaujamos Alberto Stuivenbergo, laimėjo pastaruosius du Europos čempionatus.

Nepaisant to, kantriai žaidimo plano besilaikiusi, Nacionalinės futbolo akademijos auklėtinių pagrindu sudaryta Lietuvos ekipa sugebėjo pasipriešinti varžovams. Pirmajame kėlinyje abi komandos turėjo po gerą progą pasižymėti. Olandų gretose 19 minutę pavojingai smūgiavo „Ajax" gynėjas Jairo Riedewaldas, o po lietuvių kapitono Domanto Šimkaus smūgio 35 min. kamuolį atmušė varžovų vartininkas.

Antrojo kėlinio pradžioje varžovų vartams grasino Donatas Šėgžda. Olandų smūgiai dažniausiai būdavo netaiklūs - į vartus nepataikė AZ saugas Stijnas Spieringsas. Paskutinio gero šanso likus žaisti trims minutėmis neišnaudojo Yassine Ben Mohamadi, kurio smūgį blokavo gynėjai.

„Vaikinai šiandien buvo šaunūs - puikiai išpildė pasirinktą taktiką, laikėsi drausmės ir kovojo kaip liūtai. Todėl ir pavyko pasiekti tokį rezultatą, - LFF.lt sakė rinktinės vyr. treneris V.Vaškūnas - Tačiau įvykius vertiname santūriai, nes liko dar žingsnis, po kurio galėsime kalbėti apie rezultatus. Mūsų tikslas - prasibrauti į  kitą etapą."

Kitose grupės rungtynėse Belgija 5:0 sutriuškino Latviją. Sekmadienį mūsiškių laukia lemiama dvikova su latviais, o olandai kausis su belgais.

Į antrąjį, „Elitinį“, atrankos etapą pateks po dvi stipriausios grupės komandas ir dvi geriausiai su jomis sužaidusios trečiosios ekipos iš 13 atrankos grupių.