0

Antradienio vakarą Zenicoje Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė žaidė ketvirtąsias atrankos į 2014 metų pasaulio čempionatą varžybų G grupės rungtynes su šeimininkės Bosnijos ir Hercegovinos komanda. Mūsų šalies rinktinė 0:3 pralaimėjo grupės lyderiams.

Per pirmas penkias minutes lietuviai surengė du išpuolius bei kėlė du kampinius. Edgaro Česnauskio vietą kairiajame krašte užėmęs saugas Arvydas Novikovas porą kartų įsiveržė į bosnių baudos aikštelę ir uždirbo du kampinius. Mačo pradžioje abi komandos demonstruoja atvirą futbolą.

Aštuntą minutę Valdemaras Borovskij turėjo galimybę nuginkluoti šeimininkų vartininką  Asmirą Begovičių, tačiau jaunam žaidėjui pritrūko drąsos ir iniciatyvos. Kartu su A.Novikovu atsidūrę prieš vieną bosnių gynėją lietuviai nesugebėjo jo pergudrauti ir V.Borovskij sviedinį prarado kone lygioje vietoje.

Sužaista penkiolika minučių. Lietuviams sunkiai sekasi pramušti bosnių gynybą. Beje, tas pats galioja ir bosniams. Žydrūnas Karčemarskas šeštadalį mačo beveik neturėjo visai darbo.

22-ą minutę Marius Stankevičius patikrina bosnių vartininko budrumą. Jo smūgiuotas baudos smūgis skrieja tiesiai vartininkui į rankas. 25-ą minutę lietuviai kelia du kampinius iš eilės. Šeimininkų baudos aikštelėje karaliauja kone dvimetrinis A.Begovičius.

28-ą minutę bosniai muša įvartį. Vedadas Ibiševičius išveda bosnius į priekį - 1:0, nors stebint vaizdo įrašo pakartojimą galima diskutuoti, kodėl teisėjai neužfiksavo Edinui Džeko nuošalės.

35-ą min. Edinas Džeko muša antrą įvartį. Kamuolys nuo Tado Kijansko kojos atšoko prie Arūno Klimavičiaus. Pastarasis jo nesukontroliavo ir sviedinys atsidūrė prie E.Džeko. „Manchester City“  puolėjui liko jį tik tiksliai pasiųsti į vartus.

41-ą min.  Miralemas Pjaničius Lietuvos rinktinei smūgiuoja į paširdžius  - 3:0. Nuoširdžiai tikime, kad lietuviai jau laukia pertraukos, po kurios bandys kovoti bent dėl garbės.

Antrame kėlinyje lietuvių gretose pasirodo Darvydas Šernas. Dvikovą kontroliuoja šeimininkai. Bosniai nelabai kur skuba. Ką čia beskubėsi, kai turi trijų įvarčių persvarą. 61-67 -ą minutėmis lietuviai suaktyvina puolimą. Bosnių gynybą drasko A.Novikovas ir D.Šernas, tačiau įmušti garbės įvarčio vis dar nepavyksta. 80- 86ą minutę lietuviams įvartį bando pelnyti D.Šernas bei rezultatyviausias A lygos puolėjas Artūras Rimkevčius, tačiau visos pastangos pramušti bosnių vartininką yra niekinės.