Geriausias Lietuvos raitelis Benas Gutkauskas, kuris rugpjūčio pabaigoje Rusijoje patyrė sunkią peties traumą, vėl dalyvauja varžybose. 25-erių metų šiaulietis Estijos sotinėje Taline vykusių Tarptautinės žirgų sporto federacijos (FEI) pasaulio konkūrų taurės Vidurio Europos lygos Šiaurės grupės varžybų „Grand Prix“ rungtyje (kliūčių aukštis - 140-160 cm) su kumele Carolien VH Scheefkasteel užėmė antrąją vietą.

Paskutinę, 13-ąją, varžybų rungtį po persirungimo, kuriame dalyvavo net 12 raitelių, laimėjo estas Gunnaras Kletenbergas su kumele Ulrike R. Nugalėtojas pelnė 7875 eurų premiją. 89-ąją vietą pasaulio reitinge užimančiam B. Gutkauskui atiteko 6300 eurų. Lietuvis persirungime estui pralaimėjo 0,31 sek.

Trečiąją vietą užėmė suomis Mikaelis Forstenas su Evli Nandele (+0,58 sek.). A. Petrovas su Zuko S užėmė 29-ąją vietą (8 b. tšk.). Pagrindinėje rungtyje dalyvavo 38 duetai iš devynių šalių.

B. Gutkauskas tris dienas vykusiose varžybose su trimis žirgais dalyvavo septyniuose konkūruose. Benas su kumele Celly Negra dviejose rungtyse užėmė ketvirtąją vietą.

„Gydytojai dar neleido dalyvauti varžybose, bet negaliu nustygti vietoje, nors ir jaučiu skausmus. Toks jau mano charakteris, - naujienų agentūrai ELTA sakė B. Gutkauskas. - Daugelis varžovų stebėjosi išvydę mane varžybose Estijoje. Kiek apmaudu, kad ten nepavyko laimėti, nes aš visada noriu būti pirmas“.

B. Gutkauskas susižalojo rugpjūčio 26 dieną Maskvoje vykusiose penkių žvaigždučių konkūrų varžybose, kai ant jo po nesėkmingo šuolio užvirto kumelė Celly Negra. Geriausias Lietuvos raitelis stipriai susižalojo petį, pasitempė kojos raiščius, patyrė smegenų sukrėtimą. Po operacijos gydytojai raiteliui rekomendavo pamiršti sportą bent porai mėnesių.

B. Gutkauskas kitą savaitę ketina dalyvauti prestižinėse varžybose Kylyje (Vokietija). Estijoje surengtų varžybų vienuoliktąjį konkūrą (125-130 cm), kuriame dalyvavo 45 duetai, laimėjo joniškietis Matas Petraitis su Soli Deo Glorija.

Benas Gutkauskas (nuotr. Elta)Benas Gutkauskas (nuotr. Elta)