Lietuvos dviratininkas Ramūnas Navardauskas Olandijos provincijoje Limburge vykusio 79-ojo pasaulio dviračių sporto plento čempionato vyrų grupinėse lenktynėse sekmadienį finišavo aštuntas. Tai – aukščiausia vieta planetos pirmenybių vyrų grupinėse lenktynėse per visą Lietuvos dviračių sporto istoriją.

Pasaulio čempionu pirmą kartą tapo 30-metis belgas Filipas Žilberas (Philippe Gilbert). Jis 269 km nuvažiavo per 6 val. 10 min. 41 sek. Sidabras atiteko norvegui Edvaldui Boasonui Hagenui (Edvald Boasson Hagen, +4 sek.), o bronza – ispanui Alechandrui Valverdei (Alejandro Valverde, +5 sek.).

Iš Kvėdarnos (Šilalės r.) kilęs 24-erių metų R. Navardauskas, kaip ir dar 26 dviratininkai, nuo nugalėtojo atsiliko 5 sek. Antrą sezoną „Garmin-Sharp“ komandai atstovaujantis dviratininkas šiemet buvo tapęs prestižinių daugiadienių lenktynių „Giro d'Italia“ lyderiu.

„Labai džiaugiamės R. Navardausko pasiekimu. Aštuntoji vieta pasaulio čempionate – puikus rezultatas. Juk Ramūnas elito varžybose dalyvauja dar tik antrą sezoną“, – teigė Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinis sekretorius Vaclovas Šiugždinis.

24-erių metų Evaldas Šiškevičius (+8.55) užėmė 96-ąją vietą, o 26-erių metų Ignatas Konovalovas finišo nepasiekė.

Lenktynėse dalyvavo 207 dviratininkai iš 48 šalių. Iš viso klasifikuoti 122 dviratininkai.

1998 metų pasaulio čempionate taip pat Valkenburge (Olandija) Raimondas Rumšas buvo devintas.

Rezultatai: 269 km

1. Philippe Gilbert (Belgija) – 6 val. 10 min. 41 sek.

2. Edvald Boasson Hagen (Norvegija) – atsiliko 4 sek.