Olandijos provincijoje Limburge vykstančio 79-ojo pasaulio dviračių sporto plento čempionato moterų grupinėse lenktynėse šeštadienį Lietuvos čempionė Inga Čilvinaitė užėmė 22-ąją vietą.

Pasaulio čempione tapo Londono olimpinių žaidynių čempionė 25-erių metų olandė Mariana Vos (Marianne Vos). Ji 128,8 km nuvažiavo per 3 val. 14 min. 29 sek. (vid. greitis - 39,736 km/h). Sidabras atiteko 30-metei australei Rašel Neilan (Rachel Neylan). Ji nuo nugalėtojos atsiliko 10 sek. Bronzą pelnė 20-metė italė Eliza Longo Borgini (Elisa Longo Borghini, 18 sek.).

26-erių metų I. Čilvinaitė nuo nugalėtojos atsiliko 4 min. 49 sek.

2010 ir 2011 metų pasaulio čempionė 29-erių metų italė Džordža Brondzini (Giorgia Bronzini, +4.49) finišavo 20-a.

Šiose lenktynėse iš viso dalyvavo penkios Lietuvos dviratininkės. 21-erių metų Katažina Sosna (+5.03) užėmė 56-ąją, 23-ejų metų Edita Janeliūnaitė (+5.39) - 63-iąją vietas, o 21-erių metų Aleksandra Sošenko ir jos bendraamžė Agnė Šilinytė finišo nepasiekė.

Lenktynėse startavo 132 dviratininkės iš 37 šalių. Klasifikuota 80 sportininkių.

M. Vos pasaulio plento grupinių lenktynių čempione tapo antrą kartą. Pirmą kartą ji triumfavo 2006 metais. Po to penkis kartus iš eilės ji turėjo tenkintis sidabru. Šiemet M. Vos iškovojo ir pasaulio taurę bei laimėjo „Giro d'Italia“ lenktynes.

Jaunimo (iki 23-ejų metų) vaikinų grupines lenktynes (177,1 km) laimėjo Kazachstano atstovas Aleksejus Lucenka. Sidabras atiteko Prancūzijos, o bronza - Belgijos atstovams.

Iš 154 startavusių dviratininkų klasifikuota 116. Lietuviai šiose lenktynėse nedalyvavo.