Sekmadienį baigėsi pasaulio galiūnų čempionų lygos šeštasis etapas Suomijoje. Alaharmos mieste vykusiose varžybose pergalę iškovojo Žydrūnas Savickas ir bendroje turnyro įskaitoje su 125 taškais lenkia čempiono titulą ginantį serbą Erviną Katoną, teigiama pranešime spaudai.

Šeštame Galiūnų čempionų lygos etape varžėsi dvylika atletų tarp buvo kurių Ž.Savickas, serbas Ervinas Katonas, rusas Michailas Kokliajevas, anglas Terry Hollandsas bei kiti Europos stipruoliai.

Dėl Galiūnų čempionų lygos nugalėtojų vardo kovojantys atletai rungėsi šešiose rungtynėse.

Sportininkams reikėjo dvidešimt metrų vežti 420 kilogramų sveriantį karutį, rankomis daugiau kartų išspausti 165 kilogramų svorį, kuo greičiau dvidešimt metrų perversti 420 kilogramų sveriančią padangą, dvidešimt metrų tempti 10 tonų sveriantį sunkvežimį, kuo ilgiau rankose išlaikyti 12,5 kilogramų sveriantį cilindrą bei dvidešimt metrų nešti 420  kilogramų sveriančius naščius.

Karučio vežimo rungtyje, Ž.Savickas parodė antrą geriausią rezultatą (8,81 sek.) ir gavo 9 taškus. Šioje rungtyje greičiausias buvo Anglijos atstovas Terry Hollandsas (8,69 sek.). Vikingų spaudimo rungtyje, lietuvis iškovojo 8 taškus ir po dviejų rungčių dalinosi pirmą-antrą vietą su rusu M. Kokliajevu. Padangos vertimo rungtyje lietuvis vėl buvo antras (9 tšk.), o nuo pirmaujančio ruso M.Kokliajevo bendroje įskaitoje atsilikinėjo vos vienu tašku. Po ketvirtos vilkiko tempimo rungties Ž.Savickas išliko antroje pozicijoje.

Lūžis įvyko po svorio laikymo rungties. Lietuvis ir vėl liko antras, tačiau turnyro lyderis M.Kokliajevas buvo tarp autsaiderių ir bendroje įskaitoje smuktelėjo į antrą vietą. Lemiamoje, naščių nešimo rungtyje, Ž.Savickas ir vėl iškovojo 9 taškus, tačiau aplenkė rusą ir užėmė pirmą vietą.

Po šešių rungčių pirmą vietą su 53 taškais užėmė Ž.Savickas, antras liko M.Kokliajevas. Jis surinko 51 tašką. Trečią vietą su 41 tašku užėmė anglas T.Hollandsas.

Bendroje įskaitoje turnyre ir toliau pirmauja Ž.Savickas. Jis yra surinkęs 125 taškų ir antroje vietoje esantį serbą E.Katoną (120,5 taško ) lenkia 4,5 taškais

„Likau patenkintas startu Suomijoje. Šiemet noriu laimėti Galiūnų čempionų lygos turnyrą, tai iki jo pabaigos likus keliems etapams mano įgytas pranašumas dar negarantuoja turnyro nugalėtojo vardo“, - sako Ž.Savickas.

Sekantis Čempionų lygos etapas vyks rugpjūčio 19-ą dieną Lenkijoje. Lietuvis taip pat yra laimėjęs pirmąjį, antrąjį, ketvirtąjį ir penktąjį etapus.

Ž.Savickas rugsėjo mėnesį dalyvaus Jungtinėse Amerikos Valstijose Las Vegaso mieste vyksiančiame pasaulio galiūnų (WSM) čempionate. Ž.Savickas pasaulio galiūnų čempionų titulą yra iškovojęs du kartus, 2009 ir 2010 metais.

Vienas Galiūnų čempionų lygos etapų vyks ir Lietuvoje. Spalio 6-7 dienomis Vilniuje bus surengtas turnyro pusfinalis, kuriame dalyvaus stipriausi planetos atletai.