0

Istorija nepasikartojo. Šįkart rugpjūčio 8-ąją iš džiaugsmo šokinėjo ne Lietuvos, bet Rusijos krepšininkai.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei olimpiada baigėsi. Kęstučio Kemzūros auklėtiniai Londono olimpinių žaidynių ketvirtfinalyje suklupo prieš Rusiją - 74:83 (10:17, 17:15, 23:22, 24:29).

Susitikimą Lietuva pradėjo netradiciniu starto penketu - Šarūnas Jasikevičius, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Linas Kleiza ir Jonas Valančiūnas. Pirmosiomis minutėmis sėkmingai veikusi gynyba įpusėjus ketvirčiui leido lietuviams pirmauti 7:4. Vis dėlto rusai baudė mūsiškius po krepšiu tiek nesunkiai rinkdami taškus, tiek atkovodami kamuolius. Be to, rinktinei nesisekė pataikyti į varžovų krepšį, todėl netrukus priekyje jau buvo rusai - 9:11. Rusija ėmė pavojingai tolti, bet laiku Lietuvos žaidimą pagyvino aikštėje pasirodęs Darius Songaila - 14:21. Tačiau tragiškas lietuvių pataikymas išties kėlė didelį nerimą. Nedideliais žingsniais šiaip ne taip pavyko priartėti - 25:29. Pirmąjį tritaškį rusai pataikė tik antrojo kėlinio pabaigoje, bet tai jiems nesutrukdė pirmauti.

Tikslių metimų badas tęsėsi ir iškart po pertraukos. Savo ruožtu Rusija naudojosi proga ir bandė pavojingai atitrūkti - 30:38. Įpusėjus kėlinukui Lietuvos situacija buvo kritinė - 32:46. Mūsiškių viltis buvo atgaivinę Manto Kalniečio ir Rimanto Kaukėno taškai, tačiau du Timofejaus Mozgovo dėjimai sudavė stiprų smūgį rinktinės lūkesčiams - 37:51. Bet tai galutinai Lietuvos krepšininkų nepalaužė. Dar vienas Manto Kalniečio tritaškis, sėkmingi epizodai gynyboje bei puolime ir deficitas ištirpo iki 46:54. Manto Kalniečio inicijuotas spurtas prieš pat lemiamą mačo dalį atgaivino Lietuvos viltis - 50:54. Po Rimanto Kaukėno tritaškio komandas skyrė vos vienas taškas - 53:54. Vis dėlto rusai persverti rezultato neleido ir smogė atgal - 55:64. Kęstučio Kemzūros auklėtiniai nepasidavė - 60:66. Tačiau likus mažiau nei 3 minutėms Rusija tritaškiais atstatė pranašumą - 63:72. Lietuva likus mažiau nei 2 min. kilo į lemiamą šturmą - 69:74. Deja, bet išsigelbėti nebepavyko.

Lietuva: R.Kaukėnas 19, D.Songaila 15, M.Kalnietis 14 (4/8 trit.), J.Valančiūnas 7 (9 atk. kam.), M.Pocius 5, L.Kleiza (7 atk. kam.) ir P.Jankūnas po 4, Š.Jasikevičius 3 (6 kl.), S.Jasaitis 2, J.Mačiulis 1.

Rusija: A.Kirilenko 19 (13 atk. kam.), T.Mozgovas 17, V.Chriapa 12 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), V.Fridzonas 11, S.Monia 10.