0

Londono olimpiados B grupės penktajame susitikime Brazilijos (4/1) krepšininkai 88:82 (17:26, 21:18, 19:22, 31:16) pranoko Europos čempionę Ispanijos (3/2) komandą.

Priminsime, kad prieš dvikovą Ispanijos sporto žiniasklaidos grandas Marca.com siūlė krepšininkams tyčia pralaimėti brazilams, užimti grupėje trečiąją vietą, kad pusfinalyje būtų išvengta Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinės.

Nors patys ispanų žaidėjai buvo pasipiktinę tokiomis kalbomis, tačiau laimėti jiems nepavyko. Akivaizdžiai teigti, kad ispanai pralaimėjo tyčia negalima, nes žaidė visi pagrindiniai žaidėjai. Brazilai, įprastai naudojantys trumpesnę rotaciją, taip pat leido pažaisti visiems, o vienas pagrindinių vidurio puolėjų Nene net nebuvo registruotas susitikimui.

Po rungtynių socialiniame tinkle „Twitter“ ispanų gerbėjai džiaugėsi pralaimėjimu, nes, pasak jų, ketvirtfinalyje Prancūzija bus įveikta lengvai ir pusfinalyje neteks kautis su amerikiečiais.

Kalbant apie rungtynes, iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 4 minutėms ispanai turėjo 1 taško deficitą (75:76), nors prieš kelias minutes 73:67. Papildomą pavarą įjungę brazilai spurtavo 8:1 ir iškovojo pergalę. Ispanai bandė gelbėtis išleisdami ant parketo brolius Gasolius ir Navarro, tačiau šie nieko nesugebėjo padaryti, o dvi iš eilės pražangos puolime galutinai paskandino ispanus. Šie, prasidėjus paskutinei minutei, kai skirtumas buvo 5 taškai (79:84), net nebandė pražangomis stabdyti varžovų.

Ispanija: Pau Gasolis 25 (7 atk. kam.), Marcas Gasolis 20, Serge'as Ibaka 14 (6 atk. kam.), Juanas Carlosas Navarro 7.

Brazilija: Leandro Barbosa 23, Marcusas Vieira Sousa 13, Tiago Splitteris 11 (6 atk. kam.).