0
TV3

Puikią pergalę ketvirtose Londono olimpinių žaidynių rungtynėse pasiekė Rusijos rinktinė, po permainingos kovos 77:74 (11:28, 21:12, 24:13, 21:21) parklupdžiusi Ispanijos ekipą.

Rusai užsitikrino pirmąją vietą A grupėje. Davido Blatto auklėtiniai tapo potencialiais lietuvių varžovais olimpiados ketvirtfinalyje. Savo ruožtu ispanai grupėje turėtų likti antri.

Įdomu, kad pirmosiomis minutėmis brolių Gasolių vedama Ispanija pirmavo net 20:2, bet daugiausiai Antono Ponkrašovo ir Vitalijaus Fridzono pastangomis Rusija išsaugojo šansus pasipriešinti - 24:36. Jau po pertraukos tris tritaškius įmetus Viktorui Chriapai skirtumas sumažėjo iki dviejų taškų (45:47) ir netrukus ispanai atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje - 47:49. Vis dėlto likus kiek daugiau nei minutei, ispanai buvo priekyje 73:70. Čia pat sekė V.Chriapos tritaškis, o po Timofejaus Mozgovo dvitaškio likus 18 sek., Rusija pirmavo 75:73. Likus 5 sek. pražangą išprovokavo Pau Gasolis, tačiau ispanų žvaigždė vieną baudą prametė. Lemiamoje atakoje ispanai galėjo išsigelbėti (74:77), bet iš Marco Gasolio kamuolį perėmė A.Ponkrašovas.

Rusija: Vitalijus Fridzonas 24, Antonas Ponkrašovas 14 (11 rez. perd.), Timofejus Mozgovas (9 atk. kam.) ir Viktoras Chriapa po 12.

Ispanija: Pau Gasolis 20, Rudy Fernandezas (6 atk. kam.) ir Marcas Gasolis (9 atk. kam.) po 10.