Amerikietis Maiklas Felpsas (Michael Phelps) tapo daugiausiai olimpinių medalių iškovojusiu sportininku. Londono olimpinių žaidynių plaukimo varžybose antradienį aukso ir sidabro apdovanojimus pelnęs amerikietis ir viso jų savo sąskaitoje turi jau 19.

Ankstesnis rekordas – 18 olimpinių medalių – priklausė Sovietų Sąjungos gimnastei Larisai Latyninai, kuri įspūdingą kolekciją sukaupė tarp 1956 ir 1964 metų.

M. Felpsas su komandos draugais – Rajanu Lokte (Ryan Lochte), Konoru Dvajeriu (Conor Dwyer) ir Rikiu Berensu (Ricky Berens) – antradienį užtikrintai laimėjo estafetę 4x200 m laisvuoju stiliumi ir iškovojo 15-ąjį olimpinį aukso medalį per savo karjerą.

Amerikiečiai finale distanciją įveikė per 6 min. 59,70 sek. ir antrąją vietą užėmusius Prancūzijos plaukikus pralenkė 3,07 sek. Bronzos apdovanojimus iškovojo Kinijos atstovai (7 min. 6,30 sek.).

Valanda anksčiau M. Felpsas finišavo antras vyrų 200 m plaukimo peteliške finale. Amerikietis nuotolį įveikė per 1 min. 53,01 sek.

Olimpiniu čempionu šioje distancijoje tapo 20-metis Pietų Afrikos Respublikos (PAR) atstovas Čadas le Klosas (Chad le Clos). Jis finišavo per 1 min. 52,96 sek.

Trečiąją vietą, kaip ir prieš ketverius metus Pekine, užėmė 28-erių metų japonas Takešis Macuda (Takeshi Matsuda, 1.53,21).

JAV komanda su M. Felpsu prieš porą dienų iškovojo sidabrą estafetėje 4x100 m laisvuoju stiliumi.

M. Felpsas, kuris po Londono olimpiados ketina baigti plaukiko karjerą, 2004 metų Atėnų olimpinėse žaidynėse iškovojo šešis aukso ir du bronzos medalius, o 2008 metais Pekine net aštuonis kartus kopė ant aukščiausio prizininkų pakylos laiptelio.

Antrąjį aukso medalį Londono olimpinėse žaidynėse iškovojo 16-metė kinė Je Šiven (Ye Shiwen). Moterų 200 m kompleksinio plaukimo finale triumfavusi Kinijos plaukikė pasiekė naują olimpinį rekordą (2.07,57).

Antra finišavo 24-erių metų australė Ališa Kouts (Alicia Coutts, 2.08,15), o trečioji vieta atiteko 21-erių metų amerikietei Keitlin Leverenz (Caitlin Leverenz, 2.08,95).

Moterų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi varžybas laimėjo 22-ejų metų amerikietė Elison Šmit (Allison Schmitt). Ji finale distanciją įveikė per 1 min. 53,61 sek. ir pagerino olimpinį rekordą.

Sidabro medalį iškovojo 22-ejų metų prancūzė Kamilė Miufa (Camille Muffat, 1.55,58), o bronzos – 23-ejų metų australė Brontė Barat (Bronte Barratt, 1.55,81).