Dvylika geriausių sunkvežimių vairuotojų susirungė „Volvo Trucks“ ekonomiško vairavimo varžybų „The Drivers' Fuel Challenge“ Lietuvos finale, vykusiame liepos 28 d. Kaune. Varžybų nugalėtoju ir ekonomiškiausiu „Volvo“ sunkvežimių vairuotoju Lietuvoje tapo Danas Tumosa iš UAB „Transeiga“. Be iškovoto titulo, jam suteikta teisė atstovauti šaliai „The Drivers' Fuel Challenge“ superfinale Čekijoje.

Šeštadienio vakarą Kaune finišavo pirmosios „The Drivers' Fuel Challenge“ ekonomiško „Volvo“ sunkvežimių vairavimo varžybos Lietuvoje. Jose susirungė dvylika sunkvežimių vairuotojų, įveikusių atrankinius etapus. Finale visi vairuotojai važiavo 460 AG galios „Volvo FH“ vilkikais su triašėmis puspriekabėmis ir krovinio imitacija vienodu 18 km maršrutu. Startavę nuo naujojo „Volvo“ sunkvežimių centro Vakariniame aplinkkelyje, dalyviai maršrutą turėjo įveikti ne ilgiau kaip per 20 minučių.

Lietuvos finalo laimėtojas Danas Tumosa, UAB „Transeiga“ (nuotr. Gamintojo)Lietuvos finalo laimėtojas Danas Tumosa, UAB „Transeiga“ (nuotr. Gamintojo)

Pusfinalyje dalyviai burtų keliu buvo suskirstyti į dvi grupes. Du geriausi kiekvienos grupės vairuotojai – Danas Tumosa iš įmonės „Transeiga“, Liudas Gadliauskas iš UAB „Astrelė“, Irmantas Petronis iš UAB „Bervilna“ ir Linas Savukynas iš UAB „LMH Baltic“ susitiko finaliniame važiavime. Du pusfinalio dalyviai, pažeidę varžybų taisykles, buvo diskvalifikuoti.

Antrosios vietos laimėtojas Linas Savukynas, UAB „LMH Baltic“ (nuotr. Gamintojo)Antrosios vietos laimėtojas Linas Savukynas, UAB „LMH Baltic“ (nuotr. Gamintojo)

Finale didžiausią intrigą sukūrė L. Savukynas ir D. Tumosa, kurie varžybų maršrutą įveikė sunaudoję po 4,98 l (27,5 l/100 km) dyzelino. D. Tumosa maršrutą įveikė per 19:10 min., o L. Savukynas – 19:34 min., ir šios 24 sekundės nulėmė, kad D. Tumosa tapo „The Drivers' Fuel Challenge“ Lietuvos finalo laimėtoju. Trečiosios vietos laimėtojas L. Gadliauskas maršrutą įveikė per 18:46 min., sunaudojęs 5,09 l (28,11 l/100 km) dyzelino.

Trečiosios vietos laimėtojas Liudas Gadliauskas, UAB „Astrelė“ (nuotr. Gamintojo)Trečiosios vietos laimėtojas Liudas Gadliauskas, UAB „Astrelė“ (nuotr. Gamintojo)

„The Drivers' Fuel Challenge“ varžybos suorganizuotos tikrai profesionaliai, ir tai yra labai gera praktika visiems vairuotojams. Nesitikėjau laimėti - galbūt todėl nejaučiau didelės įtampos važiuodamas finaliniame važiavime Kaune. Be abejo, stengsiuosi laimėti finalą ir Čekijoje, tačiau susidursiu su labai stipria konkurencija – juk važiuos geriausi vairuotojai iš geriausių." – sako D. Tumosa.

„Džiugu, kad šios varžybos, kuriomis siekėme atskleisti ekonomiško vairavimo įgūdžių svarbą ir pademonstruoti „Volvo“ sunkvežimių galimybes, sulaukė didelio transporto įmonių ir vairuotojų susidomėjimo,“ – sako UAB „Volvo Lietuva“ rinkodaros vadovas Laurynas Bričkus. „Vairuotojas, pasirinkęs efektyvaus vairavimo stilių, gali sutaupyti nemažai degalų, vairuoti saugiai ir saugoti gamtą.“