0

Lietuvos plaukikas Giedrius Titenis Londono olimpinių žaidynių vyrų 100 m plaukimo krūtine finale sekmadienį finišavo paskutinis - aštuntas.

23-ejų metų anykštėnas nuotolį įveikė per 1 min. 0,84 sek. Beje, įveikus 50 m, Lietuvos plaukikas buvo trečias.

Olimpiniu čempionu tapo 24-erių metų Pietų Afrikos Respublikos (PAR) atstovas Kameronas van der Burgas (Cameron van der Burgh). Jis distanciją įveikė per 58,46 sek. ir 0,12 sek. pagerino pasaulio rekordą, kuris nuo 2009 metų liepos 27 dienos priklausė australui Brentonui Rikardui (Brenton Rickard).

Sidabro medalį iškovojo 26-erių metų australas Kristianas Sprengeris (Christian Sprenger, 58,93 sek.), o bronzos apdovanojimas atiteko 30-mečiui amerikiečiui Brendanui Hansenui (Brendan Hansen, 59,49 sek.).

Atėnų ir Pekino olimpinių žaidynių čempionas 29-erių metų japonas Kosukė Kitadžima (Kosuke Kitajima, 59,79 sek.) liko penktas.

Finale dar dalyvavo Vengrijos, Australijos ir Italijos plaukikai.

G. Titenis atrankos varžybose tarp 44 dalyvių buvo trečias (59,68 sek.), o pusfinalyje - penktas (59,66 sek.).