0
TV3

Lietuvos rinktinė žengė į olimpinio atrankos turnyro pusfinalį rezultatu 76:72 (16:22, 24:16, 17:17, 19:17) palauždama Puerto Riko komandą.

Pusfinalyje lietuviai susikaus su Dominikos Respublikos rinktine.

Pirmieji krepšį sėkmingai atakavo puertorikiečiai, tačiau čia pat atsakė lietuviai ir įpusėjus pirmajam kėliniui komandas skyrė 1 taškas (10:11). Po J.J.Barea ir C.Arroyo taškų Lietuvos rinktinė atsiliko jau penkiais (12:17). J.J.Barea pataikė dar vieną tritaškį, tačiau Š.Jasikevičius atsakė metimu iš vidutinio nuotolio ir po pirmojo kėlinio Puerto Rikas buvo priekyje šešiais - 16:22.

Antrajame kėlinyje lietuvių krepšį tritaškiu atrišo M.Pocius, o P.Jankūnas pelnė dvitaškį su pražanga ir rezultatas tapo lygus (22:22). Varžovai atsakė tokiu pačiu spurtu 6:0 ir vėl perėmė iniciatyvą (22:28). Puikiai gynyboje žaidusio J.Mačiulio dėka pavyko atsilikimą sušvelninti iki dviejų (29:31). Š.Jasikevičiui pataikius iš toli lietuviai buvo priekyje - 40:38.

Po pertraukos R.Kaukėnas pataikė dvitaškį, bet vėliau lietuvių puolimas užstrigo. Dukart iš eilės pataikius tam pačiam Kaukėnui, varžovų deficitas išaugo iki 7 taškų (48:41). C.Arroyo pelnius itin gražų dvitaškį su pražanga skirtumas sumenko iki keturių (53:49), o netrukus šis jį aptirpdė iki minimumo (55:54). Likus žaisti kėlinį Lietuva pirmavo dvejais taškais - 57:55.

Prasidėjus paskutiniajam ketvirčiui J.J.Barea vėl išlygino rezultatą, o R.Javtokas susižeidė čiurną. M.Kalnietis pataikė tritaškį ir lietuviai priekyje (60:57). P.Jankūnas pelno du taškus su pražanga (62:57). C.Arroyo pataikė tritaškį, A.Galindo - dvitaškį su pražanga ir puertorikiečiai atkūrė intrigą (64:63). L.Kleiza pataiko iš toli, N.Peavy atsako dvitaškiu (67:65). Komandos apsikeičia taškais, L.Kleiza perima kamuolį ir deda iš viršaus (71:68). A.Galindo tritaškiu lygina rezultatą (71:71). Š.Jasikevičius imasi iniciatyvos ir tiksliu reidu persveria rezultatą (73:72). Puerto Riko krepšininkai praranda kamuolį puolime, L.Kleiza stoja prie baudų metimų linijos. Prameta pirmąją, bet antroji - taikli (74:72). J.J.Barea prasižengia prieš Š.Jasikevičių, šis sumeta abi baudas ir Lietuva švenčia pergalę - 76:72.