0

Pasirodymą olimpinėje atrankoje Lietuvos rinktinė pradėjo pergalingai – per pirmąsias rungtynes 100:82 (23:21, 26:15, 31:28, 20:18) įveikė turnyro šeimininkę Venesuelą.

Lietuviai po šios pergalės beveik užsitikrino vietą ketvirtfinalyje. Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį mūsiškiai susitiks su Nigerijos ekipa. Tik nesėkmė didesniu nei 16 taškų skirtumu užkirstų Kęstučio Kemzūros auklėtiniams kelią į kitą etapą.

Savo ruožtu Nigerijos pergalė mažiausiai trimis taškais priverstų venesueliečius baigti pasirodymą.

Rungtynių pradžioje Lietuvos rinktinė it viesulas parbloškė Venesuelą – 14:4. Galingas Lino Kleizos žaidimas bei įspūdingas tempas gerokai sutrikdė vangiai mačą pradėjusius šeimininkus. Vis dėlto situacija aikštėje ėmė keistis – galiausiai pataikė venesueliečiai, o po keitimų karuselės svečių žaidimas sustojo. Padedami sėkmingai dengiamo, bet vis tiek taškus rinkusio Greiviso Vasquezo bei iššovusio Johno Coxo, Venesuelos krepšininkai po dešimties minučių atsiliko jau tik 21:23. Antrajame ketvirtyje savų sirgalių aistringai palaikomi Eriko Musselmano auklėtiniai buvo ir išsiveržę į priekį (24:23), bet Lietuvos nacionalinė komanda nesutriko – L. Kleiza pelnė 19-ąjį savo tašką, o iš jo estafetę perėmę ekipos draugai didino skirtumą – 45:36.

Po pertraukos K. Kemzūros auklėtiniai ėmė dominuoti aikštėje – 57:51. Tiesa, kovingai rungtyniavę venesueliečiai nenuleido rankų ir po Oscaro Torreso tritaškio Karakaso arenoje susirinkę aistruoliai pašoko nuo savo vietų – 58:50. Aikštėje ėmė siautėti G.Vasquezas (po trijų kėlinių – 24 tšk.), bet vienas lauke – ne karys. Bendromis pastangomis Lietuvos rinktinė be gailesčio talžė Venesuelos komandą ir prieš lemiamą mačo dalį pirmavo 80:64.

Lietuviai buvo įgiję ir dvidešimties taškų persvarą (84:64), bet greičiausiai per anksti patikėjo pergale, kitaip nei Venesuelos rinktinės veteranas O. Torresas – po aštuonių jo taškų iš eilės skirtumas ištirpo iki 84:72. Svarbiu momentu mūsiškių gretose svarų žodį tarė NBA patirties turintys Darius Songaila bei L. Kleiza. Po jų metimų vėl pavyko atitrūkti – 91:73. 100-ąjį tašką lietuviams pelnė D.Songaila.

Mačo pabaiga buvo pažymėta emocijų audra – nepatenkinti, jog lietuviai paprašė minutės pertraukėlės likus žaisti apie 4 sek., venesueliečiai demonstratyviai reiškė nepasitenkinimą, aikštėje įvyko žodinis konfliktas. Nuaidėjus finaliniam švilpukui, šeimininkai nepaspaudė rankų juos įveikusiems Lietuvos krepšininkams.

Lietuva: Linas Kleiza 28 (7/9 dvit., 4/7 trit., 2/2 baud.), Mantas Kalnietis 13 (8 rez. perd.), Martynas Pocius 12, Šarūnas Jasikevičius (7 rez. perd.) ir Jonas Mačiulis (8 atk. kam., 5 rez. perd.) po 11, Darius Songaila 8 (9 min.), Paulius Jankūnas 6, Jonas Valančiūnas 5, Rimantas Kaukėnas ir Robertas Javtokas (6 atk. kam.) po 3.

Venesuela: Greivisas Vasquezas 24 (3/9 dvit., 5/9 trit., 3/4 baud., 7 rez. perd.), Oscaras Torresas ir Johnas Coxas po 14, Gregory Echenique 12.