Turkijoje vykstančio 10-ojo Europos kurčiųjų vyrų krepšinio čempionato ketvirtojo turo rungtynėse A grupėje pirmadienį pasaulio ir Europos čempionė Lietuvos rinktinė 78 taškų skirtumu 112:34 (33:7, 30:10, 25:6, 24:11) nugalėjo Kroatijos krepšininkus ir pratęsė pergalių seriją iki keturių.

Lietuvos komandai, kurią treniruoja Algimantas Šatas ir Algirdas Jurkša, 23 taškus pelnė Karolis Birieta, 20 taškų surinko tik 12 min. žaidęs Robertas Puzinas, 14 taškų pelnė Edvinas Kriūnas, 12 - Arūnas Kubilius, 10 - Algirdas Pazdazdis.

Beje, antrajame kėlinyje traumą patyrė mūsų šalies rinktinės žaidėjas Gediminas Žukas. Greitame puolime varžovo į nugarą pastumtas lietuvis krito ir kakta atsitrenkė į reklaminį stendą. Medikams teko vežti G. Žuką į ligoninę ir žaizdą susiūti.

Kelialapį į ketvirtfinalį jau pelniusi Lietuvos rinktinė paskutines pirmojo etapo rungtynes antradienį žais su taip pat be pralaimėjimų žengiančiais Slovėnijos krepšininkais.

Europos čempionate dalyvauja 12 komandų, suskirstytų į dvi grupes. Į ketvirtfinalį pateks 1-4 vietas grupėse užimsiančios ekipos.

Lietuvos krepšininkai Europos čempionais yra tapę du kartus - 1992 ir 2008 metais. 2000 ir 2004 metais mūsiškiai pelnė bronzos apdovanojimus.

Ten pat vykstančiame 6-ajame Europos kurčiųjų moterų čempionate pergalingą žygį pratęsė Lietuvos krepšininkės. Senojo žemyno vicečempionės trečiosiose A grupės rungtynėse 67 taškų skirtumu 85:18 (19:5, 18:7, 27:2, 21:4) nugalėjo Vokietijos ekipą.

Žilvino Aleksandravičiaus ir Linos Dambrauskaitės-Sabaliauskienės treniruojamai mūsų šalies komandai Deimante Naruševičiūtė pelnė 18, Jurgita Navickaitė - 14, Gabrielė Valaitytė - 13 taškų.

Lietuvės antradienį žais su italėmis.

Moterų čempionate dalyvauja devynios rinktinės, kovą ketvirtfinalyje tęs aštuonios komandos.

Lietuvės Europos pirmenybių sidabrą yra iškovojusios keturis kartus iš eilės - 1996, 2000, 2004 ir 2008 metais.