Likus keturioms dienoms iki Lietuvos rinktinės starto olimpiniame atrankos turnyre Kęstutis Kemzūra ir toliau turi daugybę apmąstymų. Paskutinėse kontrolinėse rungtynėse lietuviai tik po atkaklios kovos 90:80 (17:24, 20:20, 31:19, 22:17) palaužė Didžiosios Brotanijos krepšininkus, o komandos žaidimas ir toliau kelia nemažai klaustukų.

Antrajame kėlinyje keturiolikos taškų deficitą turėjusius lietuvius išgelbėjo spurtas trečiojo ketvirčio pradžioje, kai mūsiškiams pavyko pataikyti šešis tritaškius iš eilės.

Nerezultatyviai prasidėjusiose rungtynėse abi komandos sunkiai rinko taškus, todėl rezultatas kito labai lėtai. Po Martyno Pociaus dviejų baudų metimų sužaidus pusketvirtos minutės lietuviai įgijo minimalią persvarą (8:7), o Deividas Dulkys tolimu metimu šį pranašumą dar šiek tiek padidino - 11:7. Po reklaminės minutės pertraukėlės lietuviai prarado tris kamuolius iš eilės, o tuo pasinaudoję britai po Roberto Archibaldo baudos metimo sumažino atsilikimą iki minimumo - 12:13. Chaotiškai žaidę lietuviai iki pat pirmojo ketvirčio pabaigos nesugebėjo ne tik įgyti ženklesnio pranašumo, bet ir ėmė atsilikti. Šarūnui Jasikevičiui „užsidirbus“ techninę pražangą, britai sugebėjo pelnyti dešimt taškų iš eilės ir po pirmojo kėlinio K.Kemzūros auklėtiniai jau buvo besivejančių vaidmenyje - 17:24.

Antrasis kėlinys prasidėjo tiksliu Kyle'o Johnsono tritaškiu, po kurio britų persvara pirmą kartą tapo dviženklė - 27:17. Pirmąjį tašką antrajame kėlinyje sužaidus tris minutes lietuviams baudos metimu pelnė Linas Kleiza, du analogiškus metimus pridėjo Jonas Mačiulis ir skirtumas vėl tapo vienženklis - 20:29. Sužaidus keturias minutes L.Kleiza buvo nubaustas technine pražanga, o penkis taškus be atsako pelnę britai vėl gerokai nutolo - 37:24. Likus žaisti pustrečios minutės jau Joelas Freelandas buvo nubaustas technine pražanga, o situacija pasinaudoję Lietuvos rinktinės krepšininkai po M.Pociaus tikslių metimų serijos sumažino deficitą iki aštuonių taškų - 34:42. Per paskutiniąsias minutes lietuviams pavyko sėkmingai sužaisti gynyboje, tačiau klaidos puolime neleido dar ženkliau sumažinti atsilikimo - 37:44.

Trečiąjį ketvirtį tritaškiais pradėjo D.Dulkys ir M.Pocius, o Lietuvos rinktinės deficitas sužaidus pusantros minutės sumažėjo iki minimumo - 43:44. Negana to, netrukus M.Pocius dar vienu tolimu metimu atstatė pusiausvyrą (46:46), o trečiuoju tiksliu bandymu po labai ilgos pertraukos sugrąžino pranašumą Lietuvos komandai - 49:47. Antroji ketvirčio pusė vyko gerokai rezultatyviau, tačiau atitrūkti nepavyko nei vienai komandai. Š.Jasikevičiaus ir N.Johnsono tarpusavio taškų lenktynėse pranašesnis buvo lietuvis, kurio komanda prieš lemiamą ketvirtį buvo priekyje - 68:63.

Lemiamo ketvirčio pradžia jau lietuviams susiklostė gerokai sėkmingiau. Greitą ataką tiksliu metimu iš po krepšio baigė Rimantas Kaukėnas, du baudų metimus pridėjo J.Mačiulis ir Lietuvos rinktinės pranašumas šoktelėjo iki devynių taškų - 72:63. Visgi susitikimo pabaiga ir vėl kainavo nemažai nervų mūsų šalies krepšinio aistruoliams. Likus žaisti tris minutes J.Freelandas dvitaškiu metimu vėl sumažino britų atsilikimą vos iki vieno taško - 79:80. Laimei paskutinėmis akimirkomis lietuviai sužaidė gerokai sėkmingiau ir iškovojo pergalę rezultatu 90:80.

Lietuvos rinktinei 18 taškų surinko Martynas Pocius, 16 - Šarūnas Jasikevičius, po 9 - Robertas Javtokas ir Jonas Mačiulis, po 8 - Paulius Jankūnas ir Mantas Kalnietis, po 6 - Deivydas Dulkys ir Linas Kleiza, 5 - Jonas Valančiūnas, 3 - Rimantas Kaukėnas, 2 - Darius Songaila.