0

Šeštadienį Vilniuje surengta tradicinė Olimpinės dienos šventė, skirta Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) įkūrimui pažymėti.

Pagrindinio 10 km bėgimo nugalėtojais tapo Londono olimpinėse žaidynėse dalyvausianti 31-erių metų šiaulietė Rasa Drazdauskaitė ir 27-erių metų Pakruojo rajono atstovas Marius Diliūnas.

R. Drazdauskaitė distanciją įveikė per 34 min. 31 sek. Antrąją vietą užėmė klaipėdietė Gytė Norgilienė (+4.07), o trečiąją - vilnietė Lina Batulevičiūtė (+5.14).

M. Diliūnas 10 km nubėgo per 31 min. 49 sek. Antras finišavo vilnietis Valdas Dopolskas (+21 sek.), o trečias - Mindaugas Viršilas (+1.14).

Nugalėtojams atiteko Vilniaus miesto savivaldybės taurės, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) piniginiai čekiai ir rėmėjų dovanos.

Lietuviškos olimpinės mylios (1988 metrų) bėgime dalyvavo per 1300 bėgikų. Visi šio bėgimo dalyviai buvo apdovanoti tradiciniais marškinėliais. Daugiausiai bėgikų atstovavo Vilniaus lengvosios atletikos mokyklai ir sporto klubams „Stajeris“ bei „Viesulas“.

Šeštadienį nuo ankstyvo ryto vyko įvairios vaikų ir jaunimo sportinės varžybos. Vidudienį prie paminklo karaliui Mindaugui buvo uždegta Olimpinės dienos ugnis. Ją iki „Vingio“ stadiono nešė Lietuvos olimpiečiai ir parolimpiečiai, o šventės aukurą uždegė olimpinė čempionė Vida Vencienė. Šventės metu buvo apdovanoti VII Lietuvos mokinių olimpinio festivalio nugalėtojai bei moksleivių konkurso „Sportas ir aplinka“ nugalėtojai.