0

Paskutinėse D grupės rungtynėse Anglija rezultatu 1:0 įveikė Ukrainą ir po grupių etapo užėmusi pirmą vietą Europos čempionato ketvirtfinalyje susikaus su Ispanija.

Vienintelį rungtynių įvartį pelnė po diskvalifikacijos sugrįžęs puolėjas Wayne Rooney. Įtemptame mače netrūko kontraversiškų situacijų ypač iš teisėjų pusės.

Rungtynių eiga

Žinodami, kad lygiosios garantuoja vietą ketvirtfinaliuose, anglai pradėjo rungtynes atsargiai tyrinėdami varžovų taktinius manevrus.

Tuo stengėsi pasinaudoti prie sienos prispausti ukrainiečiai. Kelialapį į kitą etapą jiems garantavo tik trys taškai, todėl Oleho Blochino auklėtiniai palaikė aukštą tempą ir kūrė atakas vieną po kitos.

„Trijų liūtų“ rinktinė nepasimetė ir sėkmingai gynėsi, tačiau keletą kartų iš toli šaudantiems ukrainiečiams pritrūko visai nedaug. Labiausiai įsiminė Yevgenijaus Konoplyankos, Marko Devičiaus ir Deniso Garmasho smūgiai.

Įpusėjus kėliniui pirmieji pavojaus ženklai pasirodė ir prie Ukrainos vartų, tačiau gana chaotiškai atakas kūrę anglai iki pertraukos nesugebėjo pasižymėti. Ilsėtis abi komandos išėjo rezultatui esant 0-0.

Antrasis kėlinys prasidėjo virtine ukrainiečių klaidų gynyboje, kurias vienos Anglijos atakos metu vainikavo vaikiška komandos vartininko klaida, kuria pasinaudojo Wayne Rooney ir išvedė anglus į priekį.

Keletą minučių „trijų liūtų“ rinktinė buvo prispaudę varžovus, tačiau vėliau Europos čempionato šeimininkai perėmė iniciatyvą.

62 minutę ukrainiečiai įmušė kamuolį į anglų vartus, tačiau linijos teisėjas nepastebėjo, jog jis visas buvo kirtęs vartų liniją. Tiesa, tos pačios atakos metu ukrainiečių žaidėjas buvo atsidūręs nuošalėje, tačiau šoninis arbitras to taip pat nepastebėjo.

Likusį laiką abi rinktinės žaidė atvirą futbolą ir sukūrė keletą pavojingų progų, tačiau rungtynių rezultatas nepasikeitė.

Rezultatas:

Anglija – Ukraina 1:0

48' [1 - 0] W. Rooney

63' A. Tymoschukas (geltona kortelė)

73' S. Gerrardas (geltona kortelė)

74' Y. Rakitskiy (geltona kortelė)

78' A. Cole'as (geltona kortelė)

86' A. Shevchenko (geltona kortelė)