0

Majamio „Heat“ krepšininkai - didžiajame Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) finale. Eriko Spoelstros auklėtiniai lemiamose Rytų konferencijos finalo rungtynėse 101:88 (23:27, 23:26, 27:20, 28:15) pranoko Bostono „Celtics“ ir serijoje triumfavo rezultatu 4:3.

Finale „Heat“ susigrums su Oklahomos „Thunder“ ekipa. Namų aikštės pranašumą turės Majamio klubas.

Po galingo Brandono Basso dėjimo per Dwyane'ą Wade'ą „Celtics“ žaidėjai šokinėjo iš džiaugsmo, o skirtumas buvo pasiekęs jau 11 taškų (49:38). Vis dėlto persvara buvo pernelyg maža, jog galėtų garantuoti pergalę. Jau trečiojo ketvirčio pradžioje „Heat“ išlygino rezultatą (59:59). Lemiamomis minutėmis pirmaisiais smuikais griežė LeBronas Jamesas, kartu su kariauna užtikrintu žaidimu paskutinėmis minutėmis pasiekę pergalę.

L.Jamesas nugalėtojams iš viso pelnė 31 tašką ir sugriebė 12 atšokusių kamuolių. D.Wade'as (6 rez. perd.) pridėjo 23, Chrisas Boshas (8 atk. kam., 8/10 met.) - 19, Shane'as Battieras - 12 taškų.

Pralaimėjusiems Rajonas Rondo (10 atk. kam., 14 rez. perd.) surinko 22, Paulas Pierce'as - 19, B.Bassas - 16, Ray'us Allenas - 15, Kevinas Garnettas - 14 taškų.

Įdomu, kas paskutiniuosius 31-ą tašką „Heat“ komandai pelnė trys krepšininkai - L.Jamesas, D.Wade'as ir Ch.Boshas.