REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Būdamas 91 metų amžiaus, JAV Kalifornijos valstijoje mirė mokslinės fantastikos autorius Rayus Bradbury. Pateikiame dešimt žymiausių šio iškilaus rašytojo citatų:

Būdamas 91 metų amžiaus, JAV Kalifornijos valstijoje mirė mokslinės fantastikos autorius Rayus Bradbury. Pateikiame dešimt žymiausių šio iškilaus rašytojo citatų:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žmonės – idiotai. Jie pridarė begalę kvailysčių: sugalvodavo kostiumus šunims, reklamos vadybininko pareigas ir tokius daiktus kaip aifonas, negaudami mainais nieko, tik rūgščias pasekmes. Žmonijai davė galimybę naršyti po kosmosą, tačiau ji nusprendė užsiimti vartojimu – gerti alų ir žiūrėti serialus.“

REKLAMA

„Yra nusikaltimai, blogesni už knygų deginimą. Pavyzdžiui – jų neskaityti.“

„Jeigu mes klausytume mūsų proto, mes niekada neturėtume meilės santykių. Mes niekada neturėtume draugystės. Mes niekada nesiryžtume tam, nes būtume ciniški: „Kažkas vyksta ne taip“ – arba „Ji mane mes“ – arba „Aš jau kartą nudegiau, o todėl...“ Tai – kvailystė. Taip galima praleisti visą gyvenimą. Kiekvieną kartą reikia šokti nuo skardžio ir pakeliui į apačią augintis sparnus.“

REKLAMA
REKLAMA

„Kai žmogui yra septyniolika, jis žino viską. Jeigu jam yra dvidešimt septyneri, ir jis iki šiol žino viską – reiškia, kad jam vis dar septyniolika.“

„Mes, Žemės gyventojai, turime dovaną griauti tai, kas didinga ir nuostabu. Jeigu mes neatidarėme prekybos dešrelėmis vietos Egipte tarp Karnako šventyklos griuvėsių, tai tik dėl to, kad vieta yra nedėkinga komercijai.“

„Kare iš viso nelaimima, Čarli. Visi tik tai ir tedaro, kad pralaimi, ir pralaimėjęs paskutinis prašo taikos. Aš pamenu tik amžinus pralaimėjimus ir liūdesį, o gerai būtų tik viena – kad viskas pasibaigtų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Negyvas drugelis – ir tokios pasekmės?“

„Žmonės prašo manęs nuspėti ateitį, o aš viso labu noriu jai užkirsti kelią.“

„Šiandien mes turime per didelę vyriausybę. Mes turime prisiminti, kad vyriausybė yra sukurta žmonių iš žmonių ir žmonėms.“

„Aš negaliu įvardinti rašytojo, kurio gyvenimas būtų geresnis už mano. Visos mano knygos išleistos, mano knygos yra visose mokyklinėse bibliotekose, ir kuomet aš pasirodau prieš žmones, man ploja dar prieš man pradedant kalbėti.“


R. Bradbury rašytojo karjerą pradėjo penktajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje ir parašė šimtus kūrinių: romanų, novelių, pjesių ir scenarijų filmams bei televizijai. Žinomiausias R. Bradbury romanaas – „451 Farenheito“.

REKLAMA

Rašytojas gimė Ilinojaus valstijoje, bet paauglystėje su tėvais persikėlė į Los Andželą Kalifornijoje. Pabaigęs mokyklą jis trejus metus dirbo laikraščių pardavėju, o laisvalaikiu rašė. Penktojo dešimtmečio pradžioje mokslinės fantastikos žurnaluose pasirodė pirmosios R. Bradbury novelės, o 1947 metais pasirodė pirmoji knyga „Tamsus karnavalas“. Po trejų metų išėjo novelių rinkinys „Marso kronikos“, kuriame pasakojama apie Marsą kolonizuojančius materialistus Žemės gyventojus. Šis kūrinys R. Bradbury pelnė mokslinės fantastikos rašytojo reputaciją.

REKLAMA

Žinomiausiame romane „451 Farenheito“ R. Bradbury pasakoja apie ateities visuomenę, kurioje knygos uždraustos. Romano veikėjai priklausomi nuo per televiziją rodomų muilo operų, o per miniatiūrines ausines nuolat klauso muzikos ir naujienų. Rašytojas ilgai stengėsi neleisti, kad išeitų romano „451 Farenheito“ elektroninė versija, bet 2001 metais jam teko nusileisti.

R. Bradbury taip pat kūrė scenarijus filmams ir televizijai. Jis parašė scenarijų John Huston filmui „Mobis Dikas“ ir daugeliui televizijos serialų, įskaitant „Alfredo Hičkoko šou“ ir „Prieblandos zona“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų