Prienų „Rūdupio“ krepšininkai - per žingsnį nuo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato bronzos medalių. Šį titulą ginantys Virginijaus Šeškaus auklėtiniai antrosiose mažojo finalo rungtynėse 87:55 (21:18, 26:17, 17:6, 23:14) sutriuškino Šiaulių „Šiaulių“ krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių jau pirmauja 2:0.

Trečiosios serijos rungtynės, kurios gali tapti lemiamomis, trečiadienį vyks Šiauliuose.

Aikštės šeimininkai sėkmingiau pradėjo susitikimą ir po Povilo Butkevičiaus bei Gintaro Kadžiulio metimų sužaidus tris minutes šiek tiek atitrūko - 6:2. Visgi svečiai atsakė keturiais taškais be atsako ir atstatė pusiausvyrą - 6:6. Lygus rezultatas šiame kėlinyje buvo dar keturis kartus, o ekipos taškus dažniausiai rinko nuo baudų metimų linijos. Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei Edgaras Želionis tritaškiu padidino „Rūdupio“ pranašumą iki penkių taškų (20:15), o per likusį laiką komandos pasikeitė tiksliomis atakomis - 23:18.

Antrąjį ketvirtį jau „Šiauliai“ pradėjo atkarpa 4:0 ir sumažino atsilikimą iki minimumo (22:23), tačiau iš toli pataikė Adas Juškevičius, du tritaškius iš eilės pridėjo Artūras Milaknis ir svečiai buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės, nes „Rūdupis“ įgijo didžiausią persvarą šiose rungtynėse - 34:25. Nepaisant visų šiauliečių pastangų, prasidėjus priešpaskutinei ketvirčio minutei Simas Buterlevičius baudų metimais pirmą kartą padidino prieniškių atotrūkį iki dviženklio - 41:30. Paskutinės „Rūdupio“ atakos metu A.Juškevičius pataikė iš po krepšinio ir įpusėjus mačui Prienų krepšininkai jau turėjo dvylikos taškų persvarą - 47:35.

Trečiąjį ketvirtį „Šiauliai“ pradėjo viena klaida po kitos, o Prienų komandos pranašumas tik dar labiau didėjo. Po spurto 10:0 „Rūdupio“ ekipos pranašumas sužaidus keturias minutes jau tapo triuškinantis - 57:35. Likus žaisti keturias minutes Virginijaus Šeškaus auklėtiniai jau turėjo 24 taškų persvarą (61:37), o paskutinių minučių metu skirtumas tik minimaliai sumažėjo - 64:41.

Nors paskutinio ketvirčio metu „Rūdupio“ klube jau rungtyniavo mažiau žaidžiantys krepšininkai, skirtumas tik dar labiau augo. Po A.MIlaknio tolimo metimo skirtumas viršijo trisdešimties taškų ribą (74:43), o likus žaisti tris minutes komandas jau skyrė 35 taškai - 87:52. Paskutinė minutė šiame mače tebuvo formalumas - 87:55.

„Rūdupis“: A.Milaknis 27 (dvitaškiai 5/6, tritaškiai 5/8), A.Labuckas 14, E.Želionis 12 (10 atk. kam.), A.Juškevičius 11, S.Buterlevičius 9.

„Šiauliai“: R.Grafas 9, R.Broadusas (dvitaškiai 1/7) ir M.Prekevičius (tritaškiai 0/3) - po 8.