0
TV3

Kauno „Žalgirio“ ekipa trečius metus iš eilės į viršų kelia stipriausiai Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito diviziono komandai skirtą trofėjų. Kauniečiai sekmadienį Šiauliuose vykusiame turnyro finale 74:70 (22:26, 20:10, 17:18, 15:16) įveikė lyderius taupiusią Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą ir iškovojo antrąjį šio sezono titulą.

Vilniečiams šiose rungtynėse nepadėjo Renaldas Seibutis, o kiti lyderiai rungtyniavo gerokai trumpiau, nei įprasta.

Rungtynių eiga

Abi komandos susitikimą pradėjo tikslių atakų serija. Pirmieji į duobelę krito žalgiriečiai, kurie porą kartų nesugebėjo užpulti varžovų krepšio, patys praleido penkis taškus iš eilės ir sužaidus keturias minutes turėjo penkių taškų deficitą - 8:13. Po Predrago Samardžiskio dvitaškio likus žaisti tris minutes vilniečių persvara šoktelėjo iki septynių taškų (19:12), tačiau Milovanas Rakovičius pataikė iš po krepšio, tolimą metimą pridėjo Tadas Klimavičius ir komandas vėl teskyrė vos du taškai - 19:17. Visgi kėlinio pabaigoje tikslesni vėl buvo vilniečiai, kurie po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 26:22.

Antrąjį ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo trijų minučių spurtu 12:1 ir Mindaugo Kuzminsko bei Marko Popovičiaus tikslių tritaškių dėka kauniečiai jau čempionų titulą ginantys žalgiriečiai įgijo septynių taškų persvarą - 34:27. Po Aleksandro Džikičiaus paprašytos minutės pertraukėlės „Lietuvos rytas“ pelnė keturis taškus iš eilės ir Kauno klubas vėl buvo pasiekiamas per vieną tolimą metimą - 34:31. Ketvirtį tiksliu tolimu metimu baigė M.Kuzminskas, kuris padidino „Žalgirio“ atotrūkį iki šešių taškų - 42:36.

Komandoms trečiajame kėlinyje sužaidus keturias minutes kauniečių persvara pasiekė aštuonių taškų ribą (49:41), bet P.Samardžiskis pelnė penkis taškus be atsako ir komandas vėl skyrė trys taškai - 49:46. Tyrese'ui Rice'ui sumažinus vilniečių deficitą iki minimumo (50:51), Aleksandras Trifunovičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, tačiau „Žalgirio“ bėdos tuo nesibaigė. Jonas Valančiūnas netruko sugrąžinti pranašumą „Lietuvos rytui“ - 52:51. Visgi šalies čempionai kėlinį baigė spurtu 8:2 ir prieš lemiamas dešimt minučių „Žalgiris“ buvo priekyje - 59:54.

Lemiamame ketvirtyje vilniečiai ėmė taikyti aikštės gynybą, tačiau šis sprendimas nepasiteisino. „Žalgiris“ ne tik įgijo dešimties taškų persvarą (66:56), tačiau ir netruko padidinti ją iki keturiolikos - 72:58. Nors „Lietuvos ryto“ komanda surengė spurtą 9:0 ir gerokai sumažino atsilikimą iki penkių taškų (67:72), atgaivinti intrigos nepavyko. Kauniečiai neišleido persvaros iš savo rankų ir laimėjo rungtynes rezultatu 74:70.

Statistika

„Žalgiris“: Mantas Kalnietis 19 (4/6 dvit., 2/3 trit.), Marko Popovičius ir Mindaugas Kuzminskas po 11, Milovanas Rakovičius 8, Robertas Javtokas 7.

„Lietuvos rytas“: Tyrese'as Rice'as 20 (3/4 trit.), Predragas Samardžiski 15 (7/10 dvit., 8 atk. kam.), Steponas Babrauskas 9, Artūras Jomantas 8.