Sunkią pergalę Lietuvos krepšinio pirmenybių (LKL) pusfinalyje pasiekė Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, svečiuose tik po atkaklios kovos 81:74 palaužę Prienų „Rūdupį“ (22:11, 21:23, 22:27, 16:13).

Atsakomosios rungtynės Kaune vyks gegužės 2 dieną.

„Žalgiris“: Robertas Javtokas 18 (7/7 dvit.), Marko Popovičius (0/6 trit.) ir Paulius Jankūnas po 16, Mantas Kalnietis 14 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Tomas Delininkaitis 10.

„Rūdupis“: Gintaras Kadžiulis 14 (8 atk. kam., 6 rez. perd., 0/6 trit.), Adas Juškevičius 13, Valdas Dabkus ir Simas Buterlevičius po 12, Povilas Butkevičius 11.

Žalgiriečiai jau pirmosiomis mačo minutėmis pasiuntė priešininkams pavojaus signalą - 7:0. Laimei, „Rūdupis“ laiku atsibudo ir pernelyg toli pabėgti dvikovos favoritams neleido. Tiesa, „Žalgiris“ nuo prieniškių laikėsi saugiu atstumu - persvara laikydavosi apie dviženklę taškų ribą. Pirmą rungtynių dalį svečiai laimėjo rezultatu 43:34.

Po pertraukos „Rūdupis“ pričiupo užmigusius Lietuvos čempionus - deficitas ėmė tirpti ir prieš lemiamą ketvirtį Prienų klubas atsiliko tik 61:65. Intriga nedingo - likus žaisti 5 min. komandas skyrė vos du taškai - 70:72. Vis dėlto tuomet „Rūdupio žaidimas visiškai sustojo. “Žalgiris" tuo pasinaudojo ne iš karto, tačiau paskutinę minutę kauniečiai sugebėjo susikrauti apčiuopiamą atsargą prieš atsakomąją dvikovą.