Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) antradienį nusprendė, kad Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktorius Kęstutis Jucevičius pažeidė tarnybinę etiką. Laikinai eidamas šios tarnybos direktoriaus pareigas jis pasirašė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) skirtą raštą, kuriame nurodoma, kad FNTT neturi informacijos dėl jo paties nepatikimumo.

Tokiu savo veiksmu jis sukėlė abejonių, kad yra interesų konfliktas, ir pažeidė įstatymo nuostatas.

„K. Jucevičius, 2012 m. kovo 19 d. pasirašydamas minėtą raštą, buvo interesų konflikto situacijoje: jis jau buvo laimėjęs konkursą eiti FNTT direktoriaus pareigas; turėjo žinoti, kokiu tikslu STT renka prašomą informaciją; matė ir suprato, kad pasirašinėja atitinkamą raštą dėl savo paties patikimumo – šis raštas skirtas padėti Vidaus reikalų ministrui apsispręsti, ar jis tinkamas eiti FNTT vadovo pareigas, taigi, Komisijos nuomone, yra sprendimo priėmimo procedūros dalis. FNTT vadovo veiksmai negali būti vertinami kaip techninio darbuotojo atliekamos funkcijos, nes tai akivaizdžiai jo statuso neatitinkantis vertinimas“, – rašoma VTEK pranešime.

REKLAMA

Komisijos nuomone, kurią palaiko ir administraciniai teismai, iškilus interesų konflikto situacijai, ypač svarbus yra asmens elgesys, taip pat vadovo informavimas apie galimą interesų konfliktą (ne galimybė realizuoti pareigą nusišalinti, ir jokiu būdu ne subjektyvus savo pareigų ir sprendimo reikšmingumo vertinimas). Nusišalinimas yra kiekvieno valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens asmeninė pareiga, kuri turi būti išreikšta aktyviais ir aiškiais veiksmais.

„K. Jucevičius galėjo ir privalėjo aiškiai išreikštais veiksmais pranešti apie savo nusišalinimą – informuoti Vidaus reikalų ministrą apie interesų konfliktą. Šiuo atveju ministras galėjo nepriimti K. Jucevičiaus išreikšto nusišalinimo ir įpareigoti raštą pasirašyti. Tokių Įstatyme reglamentuotų veiksmų K. Jucevičius nesiėmė“, – teigiama Komisijos išvadose.


Rašyti komentarą...
a
anonymous
2012-04-17 16:25:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
AMNESTI INTERNATIONAL praso medziagos apie KRYZEVICIAUS dukra kuria nuo mazens jis prievartavo kaip mergaite nutare prabilti apie tai… dingo, apie ja nera niekur dokumentu, kad ji gyveno, kas zinot siuskit informacija, jie viska renka apie pedofilijos byla Lietuvoje. Kas zino apie Kryzeviciaus sunu , ka jis veikia Vokietijoje, 24m. jo vardas figuruoja pedofilu sarase. Nesistebekit kad Kedytes pussesere… isvezta … i Vokietija, ten pilna taip pat pedofilu, tokiu vaiku namu kaip Pikeliskiu, gal kiek geresnes salygos, ir ju ,,psichologu,, Nesistebekit kodel Simasius mate Usa pries mirti. Zmones kuo daugiau informacijos , viesumo, tuo didesne galimybe padeti mergaitei. Anonimus International turi kanalus visam pasaulyje, manau ju informacija tiksli, padekit surinkti daugiau medziagos apie PULINI, kas zino , prisimena jo dukryte, netylekit.
Atsakyti
0

P
PP
2012-04-17 16:53:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam reikalingas tas biurokratinis tempimas, vilkinimas , darbo imitavimas ,kai jau prieš mėnesį visiems (be VTEK) buvo aišku kad toks žmogus FNTT vadu būti negali. Tai kiek jis dar cirkų prikrės ateityje?
Atsakyti
0

j
jorė
2012-04-17 16:55:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Menkysta
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų