Savaitgalį varžybų sezoną pradėjo orientavimosi sporto entuziastai. Netradicinėje vietoje –Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse – orientacininkai varžėsi komandinėse trijų etapų varžybose „Kauno estafetės 2012". Varžybose dalyvavo per 500 orientavimosi sporto mėgėjų iš visos Lietuvos bei svečiai iš Švedijos, Suomijos ir Latvijos, teigiama pranešime spaudai.

Stipriausiems vyrams teko įveikti 6 km trasą ir muziejaus teritorijoje surasti 20 kontrolinių punktų. Greičiausiai trasą įveikė ir nugalėtojais tapo Šiaulių „Igtisos“ klubo komanda – Vilius Aleliūnas, Arturs Paulins ir Jonas Vytautas Gvildys – jie trasoje užtruko 1 val. 40 min. ir 53 sek. Antroji vieta atkaklioje kovoje atiteko Alytaus „Dainavos“ komandai  - Mindaugui Stulgiui, Henrikui Paužui ir Donatui Stulgiui (1 val. 46 min. 01 sek.) - kurie finišo tiesiojoje aplenkė trečioje vietoje likusius Plungės „Versmės“ klubo vyrus - Luką Vaitkų, Giedrių Sabaliauską ir Martyną Stanį (1 val. 46 min. 03 sek.). Vyrų grupėje startavo 43 komandos.

Moterų elito grupėje kiekviena komandos narė turėjo įveikti 4,9 km trasą su 17 kontrolinių punktų. Greičiausios tarp moterų buvo Kauno „Medeinos“ klubo sportininkės – Akvilė Preikšaitė, Aušrinė Kutkaitė ir Gabija Ražaitytė. Kaunietės trasoje užtruko 1 val. 44 min. 23 sek. Antrą vietą iškovojo Klaipėdos „Kopos“ orientacininkės – Reda Einikytė, Ieva Baltriukaitė ir Kristina Rybakovaitė (1 val. 47 min. 57 sek.). Trečioje vietoje liko Šiaulių „Sako“ klubo sportininkės – Vesta Ambrazaitė, Gabrielė Keinaitė ir Evelina Grigaitė, kurios trasoje užtruko 1 val. 49 min. 07 sek. Stipriausių moterų grupėje varžėsi 21 komanda.

„Kauno estafečių 2012" varžybose dėl apdovanojimų kovojo ir moksleivių bei veteranų komandos. Jauniausių sportininkų iki 12 metų amžiaus grupėje nugalėjo Kauno sporto mokyklos „Gaja“ mergaičių ir berniukų komandos. Berniukų iki 14 metų amžiaus grupėje nugalėjo Prienų kūno kultūros ir sporto centro komanda, to paties amžiaus mergaičių grupėje stipriausios buvo Jurbarko kūno kultūros ir sporto centro sportininkės. Vaikinų iki 16 metų amžiaus grupėje pirmą vietą iškovojo Vilniaus „Ąžuolo“ klubo orientacininkai, o šešiolikmečių merginų tarpe nugalėtojomis tapo Kauno sporto mokyklos „Gaja“ auklėtinės. Tarp aštuoniolikmečių vaikinų stipriausi buvo Šiaulių jaunųjų turistų centro sportininkai, o to paties amžiaus merginų grupėje nugalėjo Alytaus sporto ir rekreacijos centro komanda.

Veteranų virš 35 metų amžiaus grupėje nugalėjo Šiaulių „Sako“ klubo vyrai bei Vilniaus „Fortūnos“ klubo moterys. Virš 45 metų amžiaus grupėje stipriausi buvo Alytaus „Dainavos“ klubo vyrai ir Kauno „Medeinos“ klubo moterys. Vyriausių veteranų, virš 55 metų amžiaus grupėje, nugalėtojais tapo Vilniaus „Saulės“ klubo vyrų komanda ir Vilniaus „Labirinto“ klubo moterų komanda.

Tradicines „Kauno estafečių" varžybas organizavo Kauno orientavimosi sporto klubas „Takas“. Šios varžybos yra rengiamos kasmet nuo 1971 metų.