Prieš antrąją tarpusavio dvikovą Lietuvos grandai krinta kaip lapai. Nelauktą pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) patyrė Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, išvykoje turėję pripažinti „Šiaulių“ pranašumą – 81:92 (13:24, 25:17, 20:27, 23:24).

Tiesa, Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai net ir patyrę pirmą nesėkmę per 20 rungtynių užtikrintai pirmauja Lietuvos čempionate – artimiausias persekiotojas „Lietuvos rytas“ pralaimėjo du sykius daugiau.

Ketvirtoje vietoje esantys „Šiauliai“ savo sąskaitoje turi 14 pergalių bei 6 nesėkmes.

Primename, jog sekmadienį netikėtą pralaimėjimą patyrė ir „Lietuvos rytas“, nusileidęs „Kėdainiams Triobet“.

Šiauliečiai galingai pradėjo rungtynes ir čempionus pasiuntė į šaltą dušą – 13:4. Greitai atsitiesti „Žalgiriui“ nepavyko – „Šiauliai“ užtikrintai laikė iniciatyvą savo rankose ir įgijo grėsmingą persvarą – 24:10. Vis dėlto žalgiriečiai nutarė nebesitaikstyti su esama padėtimi – po kelių sėkmingų epizodų antrojo kėlinuko pradžioje skirtumas sumažėjo iki šešių taškų – 23:29. Kelissyk Kauno klubas alsavo „Šiauliams“ į nugarą, bet šeimininkai tritaškių dėka išliko priekyje – 41:35.

Po pertraukos „Žalgiris“ netrukus išsiveržė į priekį – 42:41. Tiesa, A.Trifunovičiaus auklėtiniai džiaugėsi neilgai – 45:49. Svečiai greitai suprato, kad iš „Šiaulių“ arenos lengvai išsivežti pergalės tikrai nevyks – šiauliečiai įsisiautėjo, o viską vainikavo įspūdingai ore kamuolį pagavęs ir jį į krepšį įkrovęs C.Longas – 64:54. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Šiauliai“ „Žalgiriui“ pasiuntė labai rimtą pavojaus signalą – 73:58. Tiesa, du tritaškiai ir D.Collinso dvitaškis likus 7 min. kiek pagerino kauniečių situaciją – 66:73. Šeimininkai turėjo, ką atsakyti – netrukus pranašumas vėl šoktelėjo iki 14 – 80:66. Per likusį laiką „Šiauliai“ nesunkiai išlaikė pergalingą pranašumą.

„Šiauliai“: C.Longas 21, E.Ruzgas 17, R.Grafas 14, A.Šikšnius 11 (6 atk. kam.), M.Žukauskas 9, V.Šarakauskas 6 (7 atk. kam.), R.Broadusas, V.Liutyčius ir J.Jucikas po 4, I.Ramašauskas 2.

„Žalgiris“: D.Šalenga ir M.Kalnietis po 14, T.Delininkaitis 11, M.Popovičius 10, P.Jankūnas ir R.Javtokas (6 atk. kam.) po 9,  D.Collinsas 7, M.Rakovičius 5, T.Klimavičius 2.