REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulinis IT inovacijų taikymo lyderis „Intel“ ketvirtadienį Vokietijos Hanoverio mieste prasidėsiančioje parodoje „CeBIT“ pristatys savo naujausius pasiekimus mobiliųjų technologijų srityje ir kartu su partneriais vykdomus e.sveikatos, automobilių elektronikos bei kitus pažangius projektus.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiausiai dėmesio parodos metu bus skiriama kompiuterinių žaidimų ir pramogų gerbėjams. „Intel“ stende savo jėgas išbandys vieni geriausių pasaulyje kompiuterinių žaidimų atstovai, kurie kartu su kitais parodos lankytojais rungsis ir demonstruos įgūdžius įvairiuose konkursuose. „Intel“ stendą aplankys ir žymūs futbolo, „Formulės 1“ bei kitų sporto šakų atstovai.

REKLAMA

Parodos metu „Intel“ demonstruos patobulintą nešiojamųjų kompiuterių platformą „Santa Rosa“, bus pristatytas naujasis technologijos „Robson“ vardas – „Intel Turbo Memory“. „Intel“ parodos „CeBIT“ metu paskelbs ir daugybę kitų naujienų, susijusių su mobiliosiomis, automobilių ir e.sveikatos technologijomis.

Didžiausioje pasaulyje informacijos ir komunikacijos technologijų parodoje „CeBIT“ „Intel“ stendas įrengtas 21-ame paviljone ir pažymėtas B45 numeriu.

REKLAMA
REKLAMA

Parodos metu bus demonstruojama naujoji nešiojamųjų kompiuterių platforma „Intel Centrino Duo“ (dar žinoma darbiniu pavadinimu „Santa Rosa“), kuri bus oficialiai pristatyta antrąjį 2007-ųjų ketvirtį. Ji leis vartotojams naudotis spartesniais kompiuteriais, geresne vaizdo kokybe ir didesnėmis bevielio tinklo galimybėmis. Kompiuteriai su naująja platforma išsiskirs ir didesniu saugumu, patogesniu valdymu bei ilgesne baterijos veikimo trukme.

Kompiuteriai su naująja platforma naudos naujausius procesorius „Intel Core 2 Duo“ ir „Intel Turbo Memory“ technologiją (iki šiol vadintą darbiniu pavadinimu „Robson“). Pastaroji naudoja NAND tipo atmintinę, kuri leidžia paspartinti duomenų apdorojimą procesoriuje, sumažinti energijos sąnaudas ir tai prailgina baterijos veikimo laiką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nešiojamuose kompiuteriuose bus naudojamas ir naujas lustų rinkinys „Crestline“. Jį sudaro integruota vaizdo posistemė „Intel Graphics Media Accelerator X3100“ su technologija „Intel Clear Video“. Pastaroji pagerins vaizdų kokybę, leis mėgautis ryškesnėmis spalvomis žiūrint filmus ar peržiūrint nuotraukas.

Nešiojamieji kompiuteriai vis dažniau naudojami didelių apimčių byloms – muzikos ar vaizdo įrašams – siųsti, todėl jiems reikalingi galingesni tinklo įrenginiai. Pagal naujausią ir dar tobulinamą bevielio tinklo standartą 802.11n sukurtas lustas „Next-Gen Wireless-N“ ne tik leis jungtis į bevielius tinklus (Wi-Fi) iki 5 kartų didesne sparta ir dvigubai didesniu nei iki šiol atstumu, bet ir naudos mažiau energijos bei valanda pailgins kompiuterio baterijos veiklos trukmę.

REKLAMA

„Intel“ nuo 2004 metų aktyviai bendradarbiauja su automobilių pramonės atstovais kuriant elektronikos įrenginius transporto priemonėms. Ypač gerų rezultatų pavyko pasiekti bendradarbiaujant su kompanijomis „EDAG Engineering + Design AG“, „Harman/Becker“ ir „Parrot“.

Praėjusią savaitę Ženevoje vykusioje automobilių parodoje buvo pristatytas kompanijos „EDAG Engineering + Design AG“ koncepcinis automobilis „EDAG LUV“. Jis priskiriamas naujai LUV – prabangių universalių transporto priemonių (angl. Luxury Utility Vehicle) - klasei.

REKLAMA

technologiniais sprendimais. Kurdama šį automobilį EDAG glaudžiai bendradarbiavo su „Intel“ specialistais, prisidėjusiais kuriant įvairius elektronikos prietaisus automobilio viduje - jiems buvo panaudoti „Intel“ lustai ir kitos technologijos.

Parodos metu bus pristatytas metus trukusio bendro darbo su elektroninės įrangos kūrėjais „Harman/Becker“ rezultatas – technologija „StarRec“. Vairuotojams ji leidžia balsu valdyti įvairius prietaisus, pavyzdžiui, muzikos grotuvui nurodyti pageidaujamą kūrinį, o integruotam kompiuteriui – perskaityti gautą elektroninį laišką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarp kitų „Intel“ parodoje pristatomų šios srities naujovių - bendradarbiaujant su bevielių mobiliųjų telefonų priedų gamintoju „Parrot“ sukurtas „Bluetooth Gateway“, leidžiantis saugiai sujungti ultramobiliuosius (UMPC) kompiuterius su automobilio muzikos grotuvu ir balsu juos valdyti.

Vokietijos Barmbeko mieste esanti medicinos klinika „Asklepios“ praėjusiais metais pradėjo bendradarbiavimą su kompanijomis „Intel“ ir „Microsoft“ kuriant programą „Asklepios ateities ligoninė“. Šiuo bendradarbiavimu siekiama didinti pacientų priežiūros ir gydymo kokybę naudojant šiuolaikines informacijos technologijas.

REKLAMA

Barmbeko klinika siekia tapti pirmoji klinika šalyje, naudojanti neseniai pristatytus „Mobiliuosius gydytojų asistentus“ (angl. Mobile Clinical Assistant). Šis kompanijos „Motion Computing“ produktas yra pirmasis tokio tipo įrenginys, leidžiantis slaugėms daugiau laiko praleisti su pacientais, dirbti mobiliai ir efektyviau skirti medikamentus.

Bendradarbiaudama su įrankius ir technologijas moderniems ląstelių tyrimams kuriančia kompanija „Evotec Technologies GmbH“, „Intel“ pritaikė savo inovatyvias technologijas, kurios padėtų greičiau ištirti vaistų poveikio rezultatus ir sumažintų vaistų tyrimo kaštus ateityje.

Šių kompanijų bendradarbiavimas sutelktas į tolesnę „Evotec Technologies“ ląstelių veiklą analizuojančios programos „Acapella“ plėtrą. Naujausi ir galingiausi dviejų bei keturių branduolių „Intel“ procesoriai leidžia išnaudoti visas programinės įrangos galimybes. Tokiu būdu tikrinant naujausius vaistus įmanoma sutaupyti kelias dešimtis tūkstančių eurų, taip pat dešimtis kartų paspartėja pati analizė. Be to, vaistai gali greičiau patekti į rinką ir pas vartotojus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų