0

Vėlų trečiadienio vakarą, Anglijos Premier lygos 29-ajame ture, čempionų titulo besivaikantis „Manchester City“ įveikė pirmą pralaimėjimą, vadovaujant italui Roberto Di Matteo, patyrusį Londono “Chelsea".

Visas rungtynes aktyviau žaidę aikštės šeimininkai pirmieji praleido įvartį, tačiau Sergio Aguero realizuotas 11 metrų baudinys ir, po fantastiško Carloso Tevezo perdavimo, pelnytas Samiro Nasri įvartis į „Etihad“ stadione susirinkusių sirgalių širdis sugrąžino viltį iškovoti Premier lygos čempionų titulą. Po šios pergalės „Manchester City“ tik vienu tašku atsilieka nuo lyderių, „Manchester United“ futbolininkų.

Anglijos Premier lyga, „Manchester City“ 2-1 „Chelsea“

60' [0-1] G.Cahill („Chelsea“), 78' [1-1] S.Aguero („Manchester City“, iš 11 metrų baudinio), 86' [2-1] S.Nasri („Manchester City“).

Pirmasis kėlinys

Rungtynes kiek aktyviau pradėjo „Etihad“ stadiono šeimininkai ir jau 5-ąją minutę, po Pablo Zabaletos perdavimo, gerą progą pasižymėti turėjo Davidas Silva, tiesa, saugo smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų skersinio. Vos po dviejų minučių tuo pačiu atsakė „Chelsea“ saugas Juanas Mata, kuris, po Fernando Torreso perdavimo, taip pat smūgiavo netiksliai. Šeimininkai vos po minutės atsakė dar viena labai pavojinga ataka, tačiau prancūzas Samiras Nasri pataikė į Petro Čecho ginamų vartų skersinį. Sužaidus 13 minučių kamuolio kontrolės statistika kalbėjo pati už save: „Manchester City“ 78% - 22% “Chelsea". Po karštligiškų pirmųjų 15-os rungtynių minučių žaidimo tempas krito ir abi komandos pradėjo žaisti labiau pozicinį žaidimą. Vos 20-ąją minutę, dėl kairės kojos skausmų, „Chelsea“ gynėjas Branislavas Ivanovičius užleido vietą portugalui Jose Bosingwai. Serbas dar Čempionų lygos rungtynių prieš Neapolio „Napoli“ metu „atkentėjo“ ne vieną susidūrimą su varžovų puolėjais. 29 minutę, po staigaus sprinto aikštės viduriu, bene geriausią progą pasižymėti turėjo „Manchester City“ puolėjas Mario Balotelli, tačiau atsidūręs vienas prieš P.Čechą šio nuginkluoti nesugebėjo. Per likusį pirmojo kėlinio laiką ir toliau daugiau kamuolį kontroliavo aikštės šeimininkai, tačiau sukurti pavojingesnių epizodų nei vienai komandai nepavyko.

Antrasis kėlinys

Antrasis kėlinys prasidėjo vangoku abiejų ekipų žaidimu, tačiau vėl pirmieji „gaisrą“ prie „Chelsea“ vartų sukūrė „City“ futbolininkai: 53 minutę S.Nasri varžovų baudos aikštelėje pergudravo J.Bosingwą ir pabandė kamuolį permesti per P.Čechą, tačiau kamuolys atšoko nuo vartų skersinio. 60-ąją minutę išsipildė garsusis futbolo komentatoriaus Nerijaus Kesmino posakis: „Neįmuši tu - įmuša tau“. „Manchester City“ baudos aikštelėje kamuolys atšoko tiesiai po „Chelsea“ gynėjo Gary Cahillo kojomis ir šis nieko nelaukdamas „apvalainį“ pasiuntė į Joe Harto ginamus vartus. 76-ąją minutę Michaelis Essienas „Chelsea“ baudos aikštelėje kamuolį lietė ranka: 11-os metrų baudinį šaltakraujiškai realizavo „Manchester City“ puolėjas Sergio Aguero. Po išlyginamojo įvarčio aikštės šeimininkai suaktyvėjo ir surezgė keletą greitų atakų. 85-ąją minutę marškinėlius nusimetė Samiras Nasri: po nuostabaus Carloso Tevezo perdavimo prancūzas pelnė pergalingą „Manchester City“ įvartį, leidusį iki minimalaus vieno taško skirtumo sumažinti atsilikimą nuo čempionato lyderių, „Manchester United“.

Neįtikėtiną pergalę namuose iškovojo „Queens Park Rangers“ futbolininkai, kurie atsilikinėdami dviem įvarčiais, per likusias 20 rungtynių minučių, sugebėjo sumušti visus tris ir į nokdauną pasiųsti „Liverpool“.

Kiti rezultatai:

Londono „Tottenham Hotspur“ 1 - 1 Stouko „Stoke City“

75' [0-1] C.Jerome („Stoke City“), 90' [1-1] R.van der Vaart („Tottenham Hotspur“).

Liverpulio „Everton“ 0 - 1 Londono „Arsenal“

8' [0-1] T.Vermaelen („Arsenal“).

Londono „Queens Park Rangers“ 3 - 2 Liverpulio „Liverpool“

54' [0-1] S.Coates („Liverpool“), 72' [0-2] D.Kuyt („Liverpool“, 77' [1-2] S.Derry („Stoke City“), 86' [2-2] D.Cisse („Stoke City“), 90' [3-2] J.Mackie („Stoke City“).