Pralaimėjimą VTB Vieningoje lygoje patyrė Kauno „Žalgiris“ (8 ir 7), savo žiūrovų akivaizdoje po atkaklios kovos 73:77 (20:16, 16:19, 21:19, 14:20) nusileidęs svečiams iš Rusijos - Kazanės „Unics“ (13 ir 2) krepšininkams.

Norint prasibrauti į kitą etapą žalgiriečiams būtinai reikia sekmadienį nugalėti Rygos VEF ekipą. Tokiu atveju kauniečiai užimtų ketvirtąją vietą A grupėje ir toliau kovotų dėl VTB lygos čempionų titulo.

Vykstant lygiai kovai aikštelėje rezultatas buvo lygus iki pirmojo ketvirčio vidurio, kuomet S.Weemso galingas dėjimas, sukėlęs visą Kauno areną ant kojų, privertė J.Pašutiną paprašyti minutės pertraukėlės (10:6). R.Javtokas metimu iš vidutinio nuotolio padidino persvarą iki šešių taškų (14:8). Besibaigiant pirmajam kėliniui rusai sumažino atsilikimą iki keturių - 20:16.

Antrajame kėlinyje svečiai sumažino deficitą iki minimumo (20:19). M.Popovičiaus ir D.Šalengos tritaškiai padidino persvarą iki keturių taškų (26:22). H.Domercantas baudų metimais rezultatą išlygino (28:28). Po N.Jawai dėjimo su pražanga svečiai išsiverė į priekį 3 taškais (31:34), čia pat šūviu iš toli atsakė T.Delininkaitis (34:34). Prieš didžiąją pertrauką kauniečiai pirmavo 1 tašku - 36:35.

Po pertraukos T.Lyday vėl išvedė savo komandą į priekį (40:38). M.Popovičiui smeigus tritaškį „Žalgiris“ priekyje darkart (51:48). M.Popovičius pataikius iš toli trečiojo kėlinio pabaigoje prieš lemiamą mačo dalį žalgiriečiai pirmavo trimis taškais - 57:54.

Rusams spurtavus 12:2 šeimininkai jau turėjo 7 taškų deficitą (59:66). Netrukus „Žalgiris“ sumažino deficitą iki keturių taškų (64:68). Komandų treneriams apsikeitus techninėmis pražangomis situacija iš esmės nepasikeitė ir svečiai išsivežė pergalę iš laikinosios sostinės, rezultatu 77:73 palauždami Kauno klubą.

„Žalgiris“: S.Weemsas 19, M.Popovičius 13, M.Kalnietis ir D.Collinsas po 7, P.Jankūnas ir R.Javtokas po 6.

„Unics“: N.Jawai 16, T.Lyday'us 15, P.Samoilenko 13, H.Domercantas 12, V.Veremeenko 11.