0

Vėlų pirmadienio vakarą Anglijoje buvo užbaigtas 28-asis „Premier“ lygos turas. Pastaruoju metu puikią formą demonstruojantis Londono „Arsenal“ klubas savų žiūrovų akivaizdoje tik per pridėtą antro kėlinio laiką sugebėjo nugalėti „Newcastle“ ekipą. Pergalingą įvartį šeimininkams pelnė Thomasas Vermaelenas, o „kanonieriai“ šventė pergalę rezultatu 2-1.

Nors rungtynių pradžioje kamuolį ilgiau kontroliavo svečiai, daugiau progų įvarčiams pasiekti susikūrė šeimininkai. Vienas po kito pavojingi Theo Walcotto reidai kėlė didžiulę grėsmę „Newcastle“ gynybai, o atakų smaigalyje buvęs Robinas van Persie ne kartą galėjo pasiųsti kamuolį į varžovų komandos vartus.

14-ą susitikimo minutę norą tapti geriausiu pasaulio futbolininku išreiškęs Hatemas Ben Arfa sužaidė išties įspūdingai. Dešiniajame atakos krašte jam pavyko pergudrauti Kieraną Gibbsą bei stipriu smūgiu pasiųsti kamuolį į Wojcecho Szczesny ginamus vartus. Nors lenkas ir stengėsi išgelbėti savo komandą nuo praleisto įvarčio, pastangos buvo bevaisės.

Vos po minutės rezultatas tapo lygus. Šeimininkai surengė dar vieną žaibišką kontraišpuolį, į kurį besidžiaugiantys svečiai net nesureagavo. Walcottas atliko dar vieną perdavimą varžovų baudos aikštelės link, o ten iš peties pasidarbavo Van Persie, kuris pergudravo jį dengusį Mike'ą Williamsoną. Galingas smūgis kairia koja ir rezultatas tapo 1-1.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką „Arsenal“ ekipa turėjo dar bent keletą realių progų įvarčiui pasiekti, tačiau jomis nebuvo pasinaudota.

Antroje rungtynių dalyje šeimininkai dar labiau spaudė varžovus. Aibę progų turėję „kanonieriai“ kartas nuo karto griebėsi už galvos, kadangi kamuolys niekaip neįriedėjo į „Newcastle“ komandos vartus.

Tiksint paskutinei mačo arbitro pridėtai minutei trenerio Arsene'o Wengero auklėtiniai vis dėlto triumfavo. Į puolimą pasijungęs gynėjas Vermaelenas atsidūrė laiku ir vietoje, todėl belgui teliko tiksliu smūgiu pasiųsti kamuolį į vartus.

Po šios pergalės „Arsenal“ ekipa trimis taškais priartėjo prie trečioje pozicijoje esančio Londono „Tottenham“ klubo ir dabar šias komandos skiria vos vieno taško skirtumas.

Rytojaus vakarą „Premier“ lygoje bus žaidžiamos vienerios atkeltos 26-o turo rungtynės. Futbolo gurmanų lauks desertas – Liverpulio derbis, kuriame susitiks „Liverpool“ ir „Everton“ ekipos.

„Arsenal“ 2– 1 „Newcastle“

14' [0 – 1] Hatem Ben Arfa, 15' [1 – 1] Robin van Persie, 90' [2 – 1] Thomas Vermaelen.