0

(LKL) „Visų žvaigždžių“ diena žiūrovus viliojo jau tradicine dvikova tarp Lietuvos krepšinio čempionate žaidžiančių lietuvių bei legionierių. lietuviai rezultatu 115:98 nugalėjo legionierių „Time Team“ komandą.

LKL „Oro karaliaus“ karūną iškovojo S. Weemsas (foto, video)

Geriausio LKL snaiperio vardą iškovojo  Utenos„ Juventus“ krepšininkas Ž. Šeštokas (foto)

Įspūdingiausiais žaidėjais pripažinti J. Valančiūnas ir S. Weemsas.

Jaunasis vidurio puolėjas pelnė 25 taškus, atkovojo 13 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Titulo nelabai siekiau. Norėjau padaryti, kad žmonėms patiktų reginys ir kad būtų vykusi „Žvaigždžių diena“, - po mačo kalbėjo J. Valančiūnas.

- Ar mintis persirengti giltine ir teisėju kilo pačiam ar su kuo nors tarėtės?

- Ten magas buvo (juokiasi). Žinoma, tariausi kokia kitų žmonių nuomonė, bet idėjos buvo mano.

- Gal laikas keisti profesiją į teisėjo?

- Gal dar pabūsiu krepšininku.

- Ar galima tikėtis, kad kitais metais NBA „Žvaigždžių dienoje“ pamatysime tokį jūsų pasirodymą?

- Manau, kad dar labai anksti apie tai galvoti. Kai būsiu ten – tada ir galvosime.

Dvikovos pradžioje žaidėjai nedrąsiai apsikeitė tritaškiais metimais, tačiau rungtynėms įsibėgėjus vis dažniau krepšius drebindavo dėjimai. Krepšininkai su šypsena aikštelėje išdarinėjo neįtikėtinus dalykus, pavyzdžiui, Jonas Valančiūnas išbandė įžaidėjo rolę. Po pirmojo kėlinio lietuviai pirmavo 34:33.

Antrajame kėlinyje ir žiūrovus, ir krepšininkus pribloškė J. Valančiūnas, persirengęs senolio kostiumu ir pasiremdamas lazdele jaunasis vidurio puolėjas po aikštelę vaikščiojo su plakatu, ant kurio parašyti jau legendiniai žodžiai: „Seibuti, pavaryk!“ Pasisveikinęs su komandos draugu aukštaūgis spyrė kamuolį į krepšį.Po dviejų kėlinių rezultatu 58:55 pirmavo legionieriai.

Ilgosios pertraukos metu J. Valančiūnui renginio vedėjas pateikė staigmeną - į aikštelę sukvietė renginį stebėjusius vaikus ir paprašė, kad vidurio puolėjas juos apsikabintų ir pabučiuotų. „Stebėkite, tai - daugiavaikė J. Valančiūno šeima“, - juokavo šventę vedęs Jonas Radzevičius, kai į krepšininko glėbį suplūdo būrys vaikų.

Trečiojo ketvirčio pradžioje rungtynių arbitrų štabas pasipildė nauju nariu. J. Valančiūnas išbandė ir šį amplua: surimtėjęs ir švilpuką pasiėmęs krepšininkas teisėjavo rungtynėms. Nieko nelaukęs naujasis teisėjas legionierių komandai sušvilpė žingsnius.Po trečiojo kėlinio rezultatu 83:77 pirmavo lietuviai.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje J. Valančiūnas įsūdė varžovams tritaškį. Aikštelėje netrūko kuriozų: teisėjas įskaitė neįkritusį legionierių komandos metimą.Ketvirčio pabaigoje Sony Weemsas nusprendė pakeisti stovyklą ir užsivilko lietuvių marškinėlius bei sudrebino krepšį įspūdingu dėjimu.

„Lietuvių“ komandai be į startinį penketuką patekusių Manto Kalniečio („Žalgiris“), Renaldo Seibučio („Lietuvos rytas“), Mindaugo Kuzminsko („Žalgiris“), Pauliaus Jankūno („Žalgiris“) ir Jono Valančiūno („Lietuvos rytas“) atstovauja Gintaras Kadžiulis („Rūdupis“), Martynas Mažeika („Neptūnas“), Darius Pakamanis („Juventus“), Evaldas Baniulis („Sakalai“), Valdas Vasylius („Šiauliai“), Laimonas Kisielius („Kėdainiai Triobet“) ir Robertas Javtokas („Žalgiris“).

„Time Team“ legionierių rinktinės garbę be į startinį penketuką patekusių Marko Popovičiaus („Žalgiris“), Tyrese'o Rice'o („Lietuvos rytas“), Sonny Weemso („Žalgiris“), Lawrence'o Robertso („Lietuvos rytas“) ir Milovano Rakovičiaus („Žalgiris“) gina Aleksandras Rašičius („Lietuvos rytas“), Rashaunas Broadusas („Šiauliai“), Trevonas Hughesas („Pieno žvaigždės“), Cameronas Longas („Šiauliai“), Arturas Bruninis („Neptūnas“), Mario Delašas („Baltai“) ir Dane'as Johnsonas („Palanga“).

„Lietuvių“ komandai vadovauja„Šiaulių“ strategas Antanas Sireika, o legionierių ekipai - „Žalgirio“ treneris Aleksandras Trifunovičius.