0

Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ komanda antradienį Umage pralaimėjo draugiškas rungtynes Slovėnijos čempionei „Maribor“ ekipai 1:4 (1:3), teigiama pranešime spaudai.

Pagrindiniai įvykiai vyko pirmame kėlinyje. 10 minutę „Maribor“ puolėjas Etienas Velikonja po nesėkmingo Mariaus Rapalio bandymo kumščiu išmušti kamuolį išvedė varžovus į priekį.

Po keturių minučių žalgiriečiai surengė greitą ataką. Vienas prieš vartininką atsidūręs Pavela Komolovas nesugebėjo pergudrauti varžovo, bet pirmas prie atšokusio kamuolio prišoko Calumas Elliotas ir išlygino rezultatą.

23 minutę norėdamas išmušti varžovui kamuolį Vaidas Šilėnas užkabino varžovo koją ir teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo „Maribor“ kapitonas Travesas.

Po kelių minučių Algis Janakauskas tiksliu smūgiu galva pasiuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą, bet teisėjo nuomone žalgiriečių kapitonas buvo nuošalėje.

30 minutę iššovė „Marribor“ saugas Alešas Merteljas. Prieš jo tolimą smūgį Marius Rapalis buvo bejėgis.

35 minutę taisydamas gynėjų klaidą varžovų vartininkas baudos aikštelėje nugriovė Mantą Kuklį, bet teisėjas neleistinos žaidimo neįžvelgė.

Po pertraukos žalgiriečiai buvo priversti daugiau gintis, o patys laimę bandė smūgiuodami iš toli.

Varžovams vilniečių gynybą įveikti pavyko tik kartą. 67 minutę pasižymėjo „Maribor“ saugas Maticas Črnicas.

„Reikia pripažinti, kad „Maribor“ komanda šiuo metu yra stipresnė. Neveltui Slovėnijos čempionate ji atitrūkusi nuo artimiausių varžovų penkiolika taškų ir žaidžia Europos lygos grupiniame etape, - po rungtynių sakė VMFD „Žalgiris“ komandos vyriausiasis treneris Damiras Petravičius. – Rungtynės galėjo baigtis ir kitaip jei ne du diskutuotini teisėjo sprendimai. Aikštės viduryje komanda žaidė gerai, bet nesugebėjome išnaudoti kraštų. Ryte turėjome nelengvą treniruotę, todėl trūko kai kuriems šviežumo. Tačiau vyrus noriu pagirti už darbą per visą treniruočių stovyklą Umage. Mes šauniai padirbėjome ir einame teisingu keliu“.

Trečiadienį žalgiriečiai grįžta į Vilnių. Po kelių poilsio dienų komanda vėl susirinks treniruotis. Prieš Lietuvos A lygos čempionatą VMFD „Žalgiris“ dar sužais vienerias draugiškas rungtynes.

VMFD „Žalgiris“ – „Maribor“ 1:4 (1:3).

1:0 Etjienas Velikonja (10'), 1:1 Calumas Elliott (14'), 2:1 Tavaresas (21', iš 11m), 3:1 Alešas Merteljas (30'), 4:1 Maticas Črnicas (67').