0

Lietuvos dviratininkė Simona Krupeckaitė Londone (Didžioji Britanija) vykusio paskutinio, ketvirtojo, pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapo moterų keirino rungtyje iškovojo aukso medalį. 29-erių metų lietuvė finale sekmadienį pranoko penkias varžoves ir finišavo pirma.

Viena geriausių pasaulio dviratininkių Simona Krupeckaitė šiandien Pasaulio dviračių taurės varžybų paskutiniame, 4-iajame, etape Londone keirino rungtyje iškovojo auksą.

„Labai džiaugiuosi pergale. Buvo išties sunki kova, vyko net 4 važiavimai, kas yra neįprasta keirino rungtyje, o finale varžėsi tik čempionės, tad spaudimas buvo didelis ir įtampa jautėsi. Beje  nustebino didelis dalyvių skaičius – tiek besivaržančių sportininkių tikrai nesitikėjome“, – sakė S. Krupeckaitė.

„Nors finale kovėsi pačios geriausios sportininkės, mūsų atliktos jų važiavimų  analizės ir pasirinkta taktika suteikė pranašumo, todėl Simona buvo nepralenkiama“, –  sakė S. Krupeckaitės vyras ir treneris Dmitrijus Leopoldas.

Paskutiniame etape gavusi 12 įskaitinių taškų, S. Krupeckaitė tapo keirino rungties lydere bendroje pasaulio taurės varžybų įskaitoje. Lietuvė iš viso surinko 38 taškus, nuo jos net 17 taškų atsilieka iš karto iškritusi Rusijos atstovė Ekaterina Gnidenko, turinti 21 tašką.

Lietuvos dviratininkė S. Krupeckaitė yra Tarptautinės dviračių Sąjungos (UCI) keirino rungties reitingo lyderė, sukaupusi iš viso 750 taškų, nuo jos gerokai atsilieka Rusijos atstovė Ekaterina Gnidenko, turinti 712 taškų. Antrąją vietą užėmė Hong Kongo atstovė Lee Wai Sze, o trečioji liko Kinijos sportininkė Guo Shuang.

S. Krupeckaitė pirmojoje atrankos grupėje finišavo pirma, o pirmajame ketvirtfinalio važiavime užėmė trečiąją vietą. Kelialapį į pusfinalį lietuvei garantavo laimėtas paguodos važiavimas. Pusfinalio važiavime mūsiškė finišavo trečia.

17-metė Gabrielė Jankutė galutinėje įskaitoje liko 15-a. Varžybose dalyvavo 44 dviratininkės.

Bendrojoje pasaulio taurės varžybų įskaitoje S. Krupeckaitė su 38 taškais užėmė pirmąją vietą. Antroji pozicija atiteko rusei Jekaterinai Gnidenko, o trečioji – ukrainietei Liubovei Šulikai. Abi jos surinko po 21 tašką. G. Jankutė su 2 taškais tarp 28 klasifikuotų dviratininkių liko 24-a.